Margaret Court’a ait olan yirmi dört Grand Slam zaferi rekoruna ulaşmayı hedefleyen Serena Williams, 2017’de kazandığı Avustralya Açık’tan beri şampiyonluk yaşayamadı.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 2021 Avustralya Açık yarı finalinde Naomi Osaka’ya elenerek turnuvaya veda eden Amerikalı tenisçi, basın toplantısından gözyaşlarıyla ayrılmış ve emeklilikle ilgili gelen soruya net bir cevap vermemişti.
2017 yılında anne olduktan sonra tenise geri dönen Serena’nın geleceğiyle ilgili olarak People’a konuşan Patrick Mouratoglou: "İnsanlar için kavraması zor olan bir şey. Hassas bir konu olduğu için bu kadar duygulanıyor. Bunu tamamen anlıyorum. En azından bir Grand Slam daha kazanana kadar bırakacağını düşünmüyorum. Çünkü bu yüzden geri döndü. Vazgeçmedi." ifadelerini kullandı.
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
DÜN - 14:49
https://i.eurosport.com/2021/02/18/2997350.jpg
Serena’nın bu yıl kazanma ihtimali olan üç Grand Slam daha olmasının onu motive ettiğini düşünen Mouratoglou:" Buna inanmalıyım ve o da inanmalı. Eğer inanmasa zaten mücadele etmeyi bırakırdı. Nihayetinde o yaşta, ilk kez anne olmasına rağmen tenise geri dönmek için inanılmaz bir çaba gösterdi ve kariyerinde bunu da başardı." diye konuştu.
İşte Serena böyle olağanüstü bir oyuncu. Standartları kendisi için çok yükseğe koyuyor ve bir şekilde o standartlara ulaşmanın yolunu buluyor."
Serena’nın raketini ne zaman asacağına yönelik gelen ısrarlı soruları da cevaplayan Mouratoglou: "Kafasında emeklilik için belirli bir zaman olduğunu düşünmüyorum. Çocukluğundan beri tüm hayatını tenise adadı. Emeklilik günü geldiğinde, sanki kırk yıllık bir hayata son veriyormuş hissine kapılacak." diyerek sözlerini tamamladı.
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10