Sezona verilen koronavirüs arasından sonra Amerika Açık finalinde Alexander Zverev’i mağlup ederek kariyerinde ilk kez bir Grand Slam şampiyonluğu yaşayan Dominic Thiem, 2021 sezonu öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Avusturya’da yayın yapan “Kronen Zeitung”a konuşan spor bilimcisi ve Thiem’in antrenörü Mike Reinprecht, 27 yaşındaki sporcunun günlük antrenmanlarında topladıkları istatistiklere göre denge, kondisyon, güç ve fiziksel performans gibi alanlarda bir sene öncesinden çok daha iyi bir durumda olduğunu ifade etti.

“Şunu şimdiden söyleyebilirim. Dominic fiziksel olarak bir sene öncesine göre çok daha iyi durumda. Bunlar en iyi koşullar.”

Tenis
Thiem'in Melbourne'deki gayesi şampiyonluk
37 DAKIKA ÖNCE
https://i.eurosport.com/2020/12/21/2959851.jpg

Dominic Thiem sezonu Ocak 2021’de Avustralya’da açacak. 13 Ocak’ta Melbourne'e gidecek Thiem ve ekibi Avustralya Açık öncesi 14 günlük karantina sürecini geçirecek. Antrenörü ve babası Wolfgang Thiem’in yaptığı açıklamaya göre Grand Slam’e hazırlık olarak ATP Cup’ta korta çıkacak. Dominic Thiem 8 Şubat’ta Avustralya Açık’ta seri başı olarak boy gösterecek.

Tenis
Iga Swiatek, beklentilere cevap vermeye hazır
DÜN - 18:52
Tenis
Rafael Nadal'dan karantina koşulları yorumu
DÜN - 09:02