Sezona Emilia-Romagna Açık'ta devam eden Serena Williams, 20 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Roger Federer hakkında "dahi" ve "en iyi oyuncu" nitelendirmelerini kullandı.
Erkekler tenisinde 20'şer Grand Slam şampiyonluğuyla Roger Federer ve Rafael Nadal, 18 Grand Slam şampiyonluğuyla Novak Djokovic'in oluşturduğu "Büyük Üçlü" arasında "Tarihin en iyisi kim?" sorusu tartışmalara yol açabiliyor.
Federer'in mirası sorusuna "İki kelimenin özetlediğini düşünüyorum: Roger Federer." diye cevap veren Williams, İsviçreli raket hakkında övgü dolu sözler kullandı.
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
DÜN - 02:11
"O mükemmelliğin ve klaslığın bir özeti, inanılmaz ve gerçekten de oyunu değiştirdi. Onun gibi oyuncular görüyorsunuz, onun gibi hareket ediyorlar, onun tekniğini kullanıyorlar. Bu adam bir dahi."
https://i.eurosport.com/2020/10/04/2901800.jpg
2017'de Avustralya Açık'ta kariyerinin son Grand Slam şampiyonluğunu kazanmış olan Serena Williams, yarı finalde elendiği 2021 Avustralya Açık'tan sonra ilk kez bu hafta başında Emilia-Romagna Açık'ta maç kazandı. Serena, maç sonrası Federer'in süper taraftarı olduğunu söyledi.
"Ben onun gerçekten tarihin en iyi oyuncusu olduğunu hissediyorum."
"Bu adamı sevmemezlik edemezsiniz, ben bu şekilde hissediyorum. Oyunu inanılmaz. Keşke ben de onun gibi oynayabilseydim."
39 yaşındaki Roger Federer, diz sakatlığı ve pandemi nedeniyle verdiği ara sonrası 2020 Avustralya Açık'tan sonra ilk kez Mart 2021'de Doha'da iki maç oynamıştı. Toprak kort sezonunda Roland-Garros öncesi Cenevre'de boy gösteren Federer, ilk maçında Pablo Andujar'a mağlup oldu ve elendi.
Tenis
Unutulmaz bir maç, tarihe geçen bir sonuç
12/06/2021 - 11:42
Roland-Garros
Elena Rybakina - Serena Williams - Roland-Garros
06/06/2021 - 17:41