Roger Federer, Wimbledon çeyrek finalinde yalnızca bir saat 49 dakika süren maçta Hubert Hurkacz'a 6-3 7-6 6-0'la mağlup olarak turnuvaya veda etti. Kariyerinde 22. kez Wimbledon ana tablosunda boy gösteren 39 yaşındaki raket, maç sonu verdiği röportajda bu yılkı turnuvanın son Wimbledon'u olup olmadığını bilmediğini ifade etti.
"Wimbledon'daki son seferim oldup olmadığını gerçekten bilmiyorum. Birkaç güne ihtiyacım var, sonra oradan devam edeceğim."
"Hubert harika oynadı. Bu zordu, biliyorsunuz. Son oyunlar özellikle... bu noktadan geri gelemeyeceğinizi biliyorsunuz. Bu gibi durumlara alışık değilim, özellikle burada."
Tenis
"Ben Nick Kyrgios'um. Kim olduğumu biliyorum."
03/07/2021 - 09:33
https://i.eurosport.com/2021/07/07/3169321.jpg
2020 Avustralya Açık'tan sonra Mart 2021'e kadar korta çıkmayan ve Wimbledon'a kadar çok az maç oynamış olan Federer, diz sakatlığı sonrası geçirdiği rehabilitasyon süreci ve geri dönüşüne dair samimi açıklamalarda bulundu.
"Son 18 ay zor ve uzundu. O an [kaybettiğimde] hayal kırıklığına uğramış hissettim. Hala öyleyim. Korkunç derecede yorgun hissediyorum. Şu an bir şekerleme yapabilirim. Her şeyinizi ortaya koyuyorsunuz ve bittiğinde hemen uyuyabilirsiniz çünkü zihinsel olarak kendinizi iteklemekten ve her şeyi denemekten dolayı çok yorulmuşsunuz."
"Rehabilitasyon sürecinde bir hedefe ihtiyacınız var. Bütün dağı bir anda tırmanmayı düşünemezsiniz. Adım atmanız gerekiyor. Wimbledon ilk büyük adımdı."
Bunun gerçekten zor olacağını biliyordum. Şimdi takımımla konuşmalıyım, beklemeliyim, doğru kararı vermeliyim."
https://i.eurosport.com/2021/07/07/3169240.jpg
Merkez Kort'ta sekiz kez şampiyonluk sevinci yaşayan Federer, çeyrek finale ulaştığı için mutlu olduğunu gizlemedi.
"Vücudum aslında maçlardan sonra genel olarak iyi hissediyor. Paris, Cenevre, Doha ve Halle'de kaybetme sürecini deneyimlediğim ve oynamaya çalıştığım için mutluyum, kendimi burada Wimbledon'daki maçların sertliğine ve maç fizikselliğine hazırladım."
"Süreç inanılmaz derecede yavaştı. Asıl hedef geçen sene Wimbledon'da yarışmaktı. Bu sene çok az farkla başarabildim. Bu uzun, zor bir yoldu."
https://i.eurosport.com/2021/07/07/3169271.jpg
Altı numaralı seri başı Roger Federer, kortta bazı hareketleri yaparken artık daha zorlandığını itiraf etti.
"Açıkçası 10,15,20 sene önce benim için yapması çok basit ve çok normal olan bir sürü şey oyunumda eksik. Bugünlerde bunlar doğal olarak gerçekleşmiyor. Şunu ya da bunu yapmayı hatırlamak için her zaman ekstra zihinsel emeği harcamalıyım. Kortta bir sürü fikrim var, ama bazen yapmak istediğimi yapamıyorum."
"Bugün kaybettiğim için hayal kırıklığına uğramış olsam bile, bir şans olduğunu hissediyordum, ama olan bu. İyi olacağım. Bu durumlarda nasıl olduğumu biliyorum. Bazen kendime çok yükleniyorum. Çok üzülüyorum ve birkaç saat, birkaç gün sonra yeniden tamamen iyi oluyorum ve eski kendime geri dönüyorum. Bununla ilgili bir fikrim var, bu yüzden her şey iyi durumda."
Tenis
"Kalbim kırıldı"
30/06/2021 - 11:00
Tenis
"Wimbledon geri döndüğü için çok heyecanlıyım"
25/06/2021 - 07:13