Tenis

"Burada eleştiriden daha fazlası var, cadı avı gibi bir şey var"

Share this with
Copy
Share this article

Novak Djokovic

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
08/07/2020 at 12:52

Novak Djokovic, Sırp spor medyasından Sportski'ye konuştu.

Diğer spor branşlarında olduğu gibi tenis sezonu da koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınmıştı. Wimbledon, İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez iptal edilirken Roland Garros, Eylül ayının sonuna ertelenmişti.

Geçtiğimiz ayın ortalarında ise Novak Djokovic Vakfı önderliğinde Adria Tur ve Patrick Mouratouglu önderliğinde Ultimate Tennis Showdown organizasyonları başladı. Böylece “teniste yeni normal” döneminin tohumları atılıyordu.

Tenis

"Bazı önemli isimler Amerika'da yer almayacaklar"

31/07/2020 AT 12:23

Fakat Adria Tur’ın ikinci ayağı olan Zadar’da (Hırvatistan) koronavirüs vakalarına rastlandı. Eurosport ekranlarından yayınlanan turnuvanın finali, Novak Djokovic vs. Andrey Rublev maçı, Grigor Dimitrov’un koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle iptal edildi.

Turnuva direktörü Goran Ivanisevic, yaptığı açıklamada, Dimitrov'un test sonucunun pozitif çıktığını öğrendiklerini belirterek, tenisçilerin ve turnuvayı takip eden herkesin sağlığı için final maçını iptal ettiklerini söylemişti. Ertesi sabah ise Borna Coric, koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamıştı.

Bu iki ismin ardından Novak Djokovic'in koronavirüs testinin de pozitif çıktığı açıklanmıştı. Bu olayların ardından Djokovic, Adria Tur'u düzenlediği gerekçesiyle hedef tahtası halini almıştı.

Sırp raket, konuya dair Sırp spor medyasından Sportski'ye konuştu.

"Son zamanlarda kötü niyetli olan eleştiriler dışında hiçbir şey görmedim. Burada eleştiriden daha fazlası var, cadı avı gibi bir şey var. Her şey için suçlanan tek bir büyük isim. Amerika Açık'ta oynayıp oynamayacağımı henüz bilmiyorum. Washington'a gitmeyeceğim, Cincinnati olabilir. Roland Garros'a katılacağım. Ayrıca Madrid ve Roma'da da yer alabilirim.

Tenis

Novak Djokovic ve Rafael Nadal, Cincinnati'de yer alacaklar

30/07/2020 AT 06:56
Tenis

Fransa Açık: Sue Barker’ın 1976’daki zaferi ve farklı bir zamanın tenis hikâyesi

30/07/2020 AT 01:22
Related Topics
Tenis
Share this with
Copy
Share this article