David Goffin ile beş sete kadar uzanan çekişmeli bir çeyrek final mücadelesini geride bırakan Cameron Norrie, kariyerinde bir ilki yaşıyor.
Çeyrek finaldeki rakibi David Goffin'i 3-6, 7-5, 2-6, 6-3, 7-5 ile geçen Norrie, adını yarı finale yazdırmayı başardı ve Novak Djokovic'in rakibi oldu.
Wimbledon'da yarı finale yükselen dördüncü Britanyalı erkek tenisçi olan Norrie, kariyerinde ilk kez bir Grand Slam turnuvasında yarı finale yükselmeyi başardı.
Tenis
Rafael Nadal'dan erken veda
19 SAAT ÖNCE
Kendisi için önemli bir başarı elde eden Norrie, oldukça çekişmeli geçen mücadele sonrasında görüşlerini paylaştı.
"Dürüst olmak gerekirse, nutkum tutuldu. Böylesine harika bir takım, böylesine harika bir aile ve arkadaşlarla burada turnuvaya devam edeceğim için çok mutluyum. Maçın başlarında iyi hissetmiyorum. Topu bile hissedemiyordum. David Goffin'e tüm övgülerimi gönderiyorum. Ritmimi bulamadım ve kendisi çok iyi oynadı." dedi.
https://i.eurosport.com/2022/07/05/3404781.jpg
"Olabildiğince sakin kalmaya çalıştım, sonlara doğru bacaklarımı kullanmaya başladım. Siz seyircilerin sayenizde de başardım."
Wimbledon yarı finalinde Novak Djokovic ile eşleşen 26 yaşındaki İngiliz raket, "Böylesine bir maçı kazandığın için şoktayım. Böyle bir galibiyet almak çok güzel ancak işler gittikçe zorlaşıyor. Önümüzdeki maçta korta çıkıp, Novak Djokovic'e zorluk çıkaracağım. Umarım yine beni desteklersiniz. Önümüzdeki günlerde Novak için hazır olacağım." ifadelerini kullandı.
Tenis
Daniil Medvedev: ''Onun oynamasını istiyorum''
16/08/2022 - 10:44
Tenis
Serena Williams: "Veda etmekte çok kötüyüm"
11/08/2022 - 13:53