Avustralya Açık Başkanı Craig Tiley, Novak Djokovic'in tıbbi muafiyetle Avustralya'ya girişinin reddedilmesiyle sonuçlanan karışıklıktan çelişen ve hızla değişen direktifleri sorumlu tuttu.
Tiley, Djokovic'in ülkeye girenlerin koronavirüse karşı aşılanması zorunluluğundan muaf tutulması konusundaki suçlamayı reddetti.
Tennis Australia'nın, oyuncuların ülkeye güvenli geçişini sağlamak için Victoria eyalet yetkilileriyle birkaç aydır görüşmelerde bulunduğunu söyledi.
Australian Open
Rafael Nadal - Marcos Giron - Australian Open
28 DAKIKA ÖNCE
https://i.eurosport.com/2022/01/02/3279544.jpg
Djokovic, Avustralya Sınır Gücü tarafından Perşembe sabahı yayınlanan sınır dışı etme emrine itiraz etmeden önce Melbourne'de göçmenlerin gözaltında tutulduğu bir otelde dört gün geçirdi. Cumartesi günü yapılan mahkeme başvurusunda, avukatları, 16 Aralık'ta tespit edilen bir koronavirüs enfeksiyonu geçirdiğini ve iyileştiği için tıbbi muafiyet verildiğini savundu.
Avustralya Açık'ın yerel yayın haklarını elinde tutan Kanal 9'a konuşan Craig Tiley, "Kimseyi suçlamayacağız" dedi.
"Söyleyebileceğim tek şey, öncelikle sürekli olarak çelişkili bilgiler olduğu için, her hafta İçişleri yetkilileri ile konuşuyorduk, hükümetin tüm birimleriyle konuşuyorduk yalnızca doğru olanı yaptığımızdan emin olmak istiyorduk. Sürekli değişen çelişkili bilgiler, değişen ortam nedeniyle oldu. Zor bir ortamdayız."
Djokovic'in davasının duruşması Pazartesi günü yapılacak. Dokuz kez Avustralya Açık şampiyonu, 17 Ocak'ta başlayacak turnuvada yarışması halinde 21. Grand Slam şampiyonluğunu kazanmaya çalışıyor.
Avustralya Açık turnuva direktörü ve Tennis Australia'nın CEO'su olan Tiley, hiçbir kurumun tıbbi bir muafiyet kullanarak Melbourne'de oynamak isteyen oyunculara bilerek yanlış bilgi vermediğini yineledi.
Australian Open
Gael Monfils - Federico Coria - Australian Open
32 DAKIKA ÖNCE
Australian Open
Australian Open : Day 1 - Highlights Osaka - Osorio
BIR SAAT ÖNCE