Naomi Osaka, Jacob Black'in Wisconsin'de vurulmasının ardından yaptığı açıklamada Western & Southern Open'dan çekileceğini belirtmişti.

"Black Lives Matter" kampanyası altında destek veren Osaka, Cuma günü korta çıkmaya karar vermiş ve adını finale yazdırmıştı.

Tenis
Roma’da şampiyonlar belli oldu
8 SAAT ÖNCE

22 yaşındaki Japon yıldız, yaptığı çağrıdan aldığı geri dönüşe dair konuştu.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1244x461:1246x459)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/28/2873414.jpg

"Yaptığım konuşmalar kesinlikle insanların gözünü açtı, bilinç kazandırdı ve bunu bekliyordum ama şunu söylemem gerekiyor, hiçbir zaman bu kadar büyük ve olumlu bir geri dönüş alacağımı düşünmedim. Demek istediğim, bu tarz bir etkiyi teniste yalnızca dört kişi yapabilir: Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic ve Serena Williams. Bunu başarabildiğim için iyi hissediyorum."

"Karantinadayken her anlamda büyüdüm. Saçma düşüncelerden sıyrılıp olgunlaştım. İnsanlara yol gösterebilecek bir insan değilim, sadece bir şeyler yapmaya çalışıyorum."

"Cesur değilim sadece hissettiklerimi söylüyorum. İnsanlar bu tarz şeyler söylediğimizde bizlerin cesur olduğunu düşünüyor. Bu elbette gururumuzu iyi etkiliyor fakat kişisel olarak ben, cesur olduğumu veya bir grubun lideri olduğumu düşünmüyorum. Sadece kafamdakileri paylaşıyorum."

Tenis
Naomi Osaka, Roland Garros’ta yok
19/09/2020 - 11:48
Tenis
"Billie Jean King Kupası mı? İşte buna inanmakta zorluk çekiyorum."
18/09/2020 - 10:09