Tenis

"Daha iyi ve daha modern kortlara sahibiz"

Share this with
Copy
Share this article

El estadio Philippe Chatrier (pista central de Roland-Garros) tras ser remodelada y añadida una cubierta

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
31/05/2020 at 11:12

Eurosport’ta Mats Wilander ile Justine Henin’in konuğu olan Roland Garros turnuva direktörü Guy Forget; Philippe Chatrier’e eklenen çatı ve diğer yenilenme çalışmalarına dair konuştu.

Roland Garros, normal şartlarda bu dönemlerde oynanacaktı. Fakat turnuva, koronavirüs salgını nedeniyle Eylül ayının sonlarına ertelendi.

Amerika Açık sonrasında oynanacak olan toprak kort turnuvasının seyircisiz yapılması planlansa da bazı kesimler, turnuvaya seyirci alımının olacağını düşünüyor.

Tenis

Yol

17 SAAT ÖNCE

Turnuva direktörü Guy Forget, Eurosport’un konuğu olarak bu konuya dair açıklamalar yaparken aynı zamanda yenilenme çalışmalarına dair de konuştu.

“Açıkçası seyircilerle birlikte turnuva düzenlemek elbette daha güzel olur fakat insan sağlığı, her şeyden önemli. Şu an için net bir şey söylemem mümkün değil.”

“Dönüş konusunda heyecanlıyız çünkü yenilenme çalışmaları için 400 milyon avroya yakın bir yatırım yaptık. Daha iyi ve daha modern kortlara sahibiz. Philippe Chatrier’e çatı eklentisi yaptık. Kötü hava koşullarında çatıyı 15 dakika içerisinde kapatarak maça devam edebileceğiz.”

“Ayrıca diğer kortlarımızda da bazı yenilikler var. Her kortumuzdaki soyunma odaları, restoranlar, kafeler, aile bölümleri ve daha birçok kısımdaki hareket alanını iki katına çıkardık. Buraya gelen insanların akşam evlerine dönerken memnun olmalarını sağlamak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz.”

Tenis

Wimbledon'dan sürpriz paket

YESTERDAY AT 10:44
Tenis

"Burada eleştiriden daha fazlası var, cadı avı gibi bir şey var"

08/07/2020 AT 12:52
Related Topics
Tenis
Share this with
Copy
Share this article