Kariyerindeki ilk Grand Slam turnuvasına bu yılki Roland Garros ile katılmayı başaran Daniel Altmaier, cumartesi günü Matteo Berrettini'yi 6-2, 7-6(5), 6-4'lük setlerle geçti ve adını son 16 turuna yazdırdı. Maç boyu oyuna hakim olan raket aynı zamanda rakibinin dört servisini kırmayı başardı. Alman raketin 23 "winner" ürettiği maça, rakibi Berrettini'nin 42 hatası da eklenince ikili arasındaki odak farkı da ortaya konmuş oldu. Bu sonuçla 1994 senesinden sonra ilk defa Roland Garros'a ilk kez katılan üç raket dördüncü tura kaldı: Daniel Altmaier, Sebastian Korda ve Jannik Sinner.

22 yaşındaki raketin kariyeri, son yıllarda geçirdiği sakatlıklar sebebiyle istikrarı hiç yakalayamamış. Maç sonrası Fabrice Santoru'nun sorularını yanıtlayan Daniel Altmaier, Paris'te ilk kez mücadele etmenin ve dördüncü tura kalmanın yarattığı mutluluğu dile getirerek söze başladı. Maçlarda "allez" diye neden bağırdığı kendisine sorulduğunda ise cevabı idolü Stan Wawrinka'ya atıfta bulunarak verdi. "Allez idolüm Stan Wawrinka'dan geliyor. Onu seyrederken hep 'Allez Stan' dediğini hatırlıyorum. Biraz kopya gibi ama ben de 'Allez Dan' ifadesini seviyorum. Bir bağlantı yaratıyor." Nitekim maç sonunda kafasının kenarına koyduğu parmağı ile Wawrinka'ya bir selam daha gönderdi."Onu çok izledim. Onun tenis oynama şeklini de inceledim. Çok iyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Ona çok teşekkür ederim çünkü sakatlık dönemlerimde bana çok yardımı dokundu. Belki de burada sağlıklıysam bir sebebi de Stan'in yardımıdır."

Tenis
2021 Avustralya Açık düzenlenemeyebilir
15/10/2020 - 10:06
https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1226x156:1228x154)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/10/01/2899699.jpg

"Geçtiğimiz yıllarda burada olmak için çok çalıştım. Sakatlıklarla sıklıkla mücadele etmem gerekiyordu. Her şeye rağmen sonunda buradayım ve en iyilere karşı iyi oynamaya çalışıyorum. En başta, buraya ilk geldiğimde oynayıp oynayamayacağımı bilmiyordum. Bir hafta öncesinde sakatlığım vardı fakat doktorum oynayabileceğimi söyledi ve hala burada olduğum için inanılmaz memnunum."

Kortun kaybeden tarafında yer alan Matteo Berrettini ise maç boyu kötü oynadığını düşünüyor ve bunu gizlemiyor. "Çok üzgünüm.Kortta gerçekten çok kötüydüm. En büyük sahnede hiç iyi oynamadım. Acı verici fakat tenis böyle bir spor. Doğru yaklaşımı ve enejiyi bulmakta zorlandım. Gergindim. Sakinleşmeye çalıştığımdaysa bu sefer çok rahat kaldım. Bazen kaybedeceğinizi hissedersiniz. Bugün benim için her şey karanlıktı."

Daniel Altmaier, dördüncü turda 17 numaralı seri başı ve Amerika Açık yarı finalisti Pablo Carreno Busta ile karşılaşacak. İspanyol raket Carreno Busta üçüncü turda vatandaşı ve on numaralı seri başı Robero Bautista Agut'u 6-4, 6-3, 5-7 ve 6-4'lük setlerle geçmişti.

Tenis
"Oyunumu oynamaya geri dönmem gerekiyor."
14/10/2020 - 22:27
Tenis
Gençler için ilk değil
14/10/2020 - 09:41