Davis Cup Dünya Grubu'nda Amerika Birleşik Devletlerine 3-1 mağlup olan Avustralya, iki önemli tenisçisinin açıklamalarıyla sarsılıyor.
Her şey, iki gün önce ABD'nin çeyrek finale çıktığı maçta John Isner'a mağlup olan Bernard Tomic'in, maçın hemen ardından kortta yaptığı konuşmayla başladı. ABD eşleşmesinden birkaç gün önce sakatlığı gerekçesiyle Davis Cup takımından çıkartılan Nick Kyrgios'un yalan söylediğini belirten Tomic, "Nick şu an Canberra'da dinleniyor. Sakat filan değil. Üstelik bunu ikinci kez yapıyor" diyerek vatandaşına ateş püskürdü.
Eleştirilerini kort dışında düzenlenen basın toplantısında da sürdüren dünya 20 numarası, Kyrgios'un 10 Mart'ta başlayacak Indian Wells'e nasıl katılması durumunda gözündeki saygınlığını biraz daha yitireceğini söyledi.
Tenis
“Tenisi o kadar da özlemiyorum”
03/08/2021 - 16:19
"Nick daha önce de Çek Cumhuriyeti'yle olan Davis Cup eşleşmemizde yer almadı; ardından nasıl olduysa Indian Wells'te oynadı. Bu bana biraz garip geliyor" diyen Tomic, her şeye rağmen vatandaşının iyi bir insan olduğunu ve aralarında samimi bir ilişki kurduklarını dile getirdi.
Ancak Tomic'in konuşmasını bitirirken sarf ettiği iyi sözler, gerilimi düşürmeye yetmedi. Dünya 27 numarası Nick Kyrgios, iki yıl önce Tomic'in Jarkko Nieminen'e 6-0 6-1 yenildiği ATP Miami maçına atıfta bulunarak "ATP tarihinde en çabuk mağlup olan ismi unutmayalım" diyerek tartışmayı alevlendirdi. Açıklamalarına devam eden Kyrgios, kişisel twitter hesabından bir paylaşımda daha bulunarak "Bir süreliğine benden arkanı kollamamı bekleme" yorumunda bulundu.
Tartışmanın büyümesi sonucu Avustralya tenis camiasının önemli isimleri devreye girerek taraflardan yeni bir açıklamada bulunmamalarını istedi. Son olarak Avustralya takımının eski kaptanı Wally Masur, bir sonraki Davis Cup maçının eylül ayında oynanacağını hatırlatarak, o tarihe kadar iki isim arasındaki buzların eriyeceğini belirtti.
Tenis
"Ben Nick Kyrgios'um. Kim olduğumu biliyorum."
03/07/2021 - 09:33
Tenis
“Rafa ve Federer ile takım olmak mükemmeldi”
21/05/2020 - 10:16