Avustralya Açık boyunca kızı Sophia'nın doğum haberini bekleyen Andy Murray, finalde Djokovic'e yenildikten sonra tüm üzüntüsünü geçirecek haberi 7 Şubat'ta almıştı.
Çocuğa sahip olmanın kariyerini olumlu yönde etkilemesini umduğunu söyleyen Murray, ''Novak ve Roger'de baba olmak iyi etki yaptı. Baba olmak onları daha iyi mi oynattı bilmiyorum, zaten gayet iyiler. Bu daha çok nasıl antrenman yaptığınıza bağlı. Maçların sonuçları her şey değil ama kızım büyüdüğünde benim yaptıklarımla gurur duymasını istiyorum. Umarım bu düşüncem kortlarda da gerçeğe dönüşür ama olmazsa da dünyanın sonu değil'' dedi.
''Sophie'den uzak olduğum günlerde kötü hissediyorum. Onunla daha çok vakit geçirmem gerektiğini düşünüyorum ve elimden geldiğince bunun için çabalıyorum. Ama sabah 8'de evden çıkıyorum ve akşam 8'de eve geliyorum. Bu beni üzüyor.''
Tenis
Nishikori Sezonu Kapattı
03/11/2021 - 16:57
Perşembe günü rakip Japonya
Geçen sene 79 yıl sonra Britanya'ya Davis Cup'ı getiren Andy Murray, Perşembe günü Davis Cup'taki ilk maçında Japonya-Britanya eşleşmesinde kızının doğumundan sonra ilk kez korta çıkacak.
ATP Viyana
ATP Viyana | Murray - Hurkacz
26/10/2021 - 08:03
Tenis
“İnanılmaz Bir Savaş”
21/10/2021 - 04:45