Tenis Avustralya Başkanı ve Avustralya Açık Turnuva Direktörü Craig Tiley’nin hafta sonu yaptığı açıklama sonrası Novak Djokovic sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Avustralya Açık’ta yer alacağını açıkladı.
Aşı durumu hakkında hala henüz bir açıklama bulunmayan Djokovic, organizatörlerin koronavirüs aşısı zorunluluğuna rağmen turnuvada mücadele edecek.
Sırp raket, bu konu hakkında sosyal medya paylaşımında “muafiyet izni” edindiğini ifade etti.
Australian Open
Gael Monfils - Federico Coria - Australian Open
BIR SAAT ÖNCE
Novak Djokovic’in katılım haberini doğrulayan Tenis Avustralya, efsane ismin “izin sürecini” anlattı.
“Djokovic tıp uzmanlarından oluşan farklı iki bağımsız kurulun incelemesi sonrası verilen tıbbi istisnaya başvurdu.”
“Bu kurullardan biri Viktorya Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen Bağımsız Sağlık Muafiyet Kurulu’ydu. Bütün başvuruları incelediler ve yönergelere uygun olup olmadığını kontrol ettiler.”
Muafiyet taleplerinin hepsi gizli tutuluyor ki bu nedenle Novak Djokovic’in turnuvaya katılma süreci hakkında da detaylar paylaşılmayacak.
https://i.eurosport.com/2022/01/04/3280404.jpg
Geçtiğimiz yıl koronavirüs aşısı hakkında “özel bir konu” açıklamasında bulunan Novak Djokovic için hali hazırda açıklanan aşı kuralları Avustralya Açık hakkında soru işareti yaratıyor.
Kasım ayında konuşan Novak’ın babası Srdjan Tenis Avustralya’nın aşı konusu üzerinden oğluna şantaj yaptığını belirtti.
Aşı konusundaki zorunluluğu vurgulayan Craig Tiley, Aralık 2021’deki açıklamasında ise tıbbi muafiyet alan sporcuların turnuvaya katılabileceğini söyleyerek Novak Djokovic’için açık kapı bırakmıştı.
2021 sezonunda Melbourne’de dokuzuncu kez zafere uzanan Nole, 17-30 Ocak tarihleri arasında 21. Grand Slam şampiyonluğu için kortta olacak.
Australian Open
Australian Open : Day 1 - Highlights Osaka - Osorio
BIR SAAT ÖNCE
Australian Open
Holger Rune - Soonwoo Kwon - Australian Open
2 SAAT ÖNCE