Erkekler sezonun açılışı ATP Kupası için Sidney'e gelmeye başlayan oyuncularla birlikte Novak Djokovic'in takım turnuvasında mı yoksa onu takip eden Avustralya Açık'ta mı yer alacağı henüz netlik kazanmadı.
Djokovic'in 17 Ocak'ta başlayacak olan Avustralya Açık'a katılımı konusunda yoğun spekülasyonlar yapılmaya devam ediliyor ve ve aşı karşıtı olan 34 yaşındaki raket, COVID-19'a karşı aşılanmış olup olmadığını defalarca söylemeyi reddetmişti.
https://i.eurosport.com/2021/12/25/3276931.jpg
Tenis
“Kariyerimdeki En İyi Galibiyeti Aldım”
22/01/2022 - 21:34
ATP Tour verilerine göre erkek tenisinin ilk 100'ünde yer alan sporcuların aşılanma oranı %95.
Grand Slam organizatörleri, Melbourne Park'taki tüm oyuncuların ve katılımcıların aşılanması veya bağımsız bir uzmanlar kurulu tarafından tıbbi muafiyete sahip olması gerektiğini doğrularken, Djokovic herkesi çıkarım yapmaya zorluyor.
Sırp oyuncu Avustralya'ya gelmezse, ATP Kupası'nda dünyanın 2 numarası Daniil Medvedev birinci olacak. Öte yandan Medvedev, Rusya'nın unvanını korumasına yardım etmek için Sidney'e geldi bile...
34 yaşındaki Djokovic, son üçü de dahil olmak üzere rekor sayıda olan dokuz Avustralya Açık şampiyonluğu kazandı.
Cumartesi günü, Sırp günlük Blic gazetesinde yer alan bir haberde, Djokovic'in turnuva için Sidney'e gitmeyeceği bildirildi.
Babası Srdjan geçen ay bir Sırp televizyon kanalına, Avustralya'daki tenis için yönetim organı olan Tennis Australia'nın zorunlu aşılama konusundaki tutumunun "şantaj" ile eş değer olduğunu söyleyerek Djokovic'in büyük ihtimalle turnuvadan çekileceğini söylemişti.
Australian Open
“Şu anda turdaki en iyi oyuncu Medvedev”
20/01/2022 - 16:59
Tenis
"Çoğunluğu aptal gibi gösteriyor"
13/01/2022 - 17:35