Sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’ta şampiyonluğa ulaşarak kariyerinin 18. Grand Slam zaferini elde eden Novak Djokovic, 48 yıllık ATP sıralaması tarihinin en çok zirvede kalan ismi olmayı başardı.
Roger Federer’i geride bırakarak 311 hafta bir numara kalmayı başaran ilk isim olan Novak Djokovic, BBC’ye açıklamalarda bulundu.
Ailesinin desteğini ilk günden beri hissettiğini söyleyen Sırp tenisçi: "Federer’in bu yaşta hala yaptığı şey, benim ve birçok diğer tenisçi için oldukça ilham verici. Onun geri dönüşünü görmek harika." ifadelerini kullandı.
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
7 SAAT ÖNCE
18. Grand Slam zaferini kazanarak Nadal ve Federer ile arasındaki şampiyonluk sayısı farkını ikiye indiren Djokovic; iki büyük ismin, kendisine olan katkılarından da bahsetti.
https://i.eurosport.com/2021/02/26/3002194.jpg
15 yıl önce profesyonel tenis dünyasına giriş yaptığımda, en büyük meydan okumalardan ikisiyle karşılaştım ki bu da Federer ve Nadal’ın üstesinden gelmekti. 2008 yılında ilk Grand Slam zaferini elde ettiğimde ‘Tamam, şimdi benim zamanım.’ diye düşündüm. Bu isimler ile rekabet edecek ve Grand Slam kazanacak yeteneğe sahip olduğumu düşündüm."
"Sonrasında üç yıl boyunca büyük bir zafer kazanamadım ve onlara karşı oynadığım büyük maçların çoğunu kaybediyordum. Oturup ne yapmam gerektiğini ve onlara karşı kazanmam için nasıl gelişmem gerektiğini anlamama gerçekten de katkı sağladılar. Beni kesinlikle bugün olduğum oyuncu haline getirdiler. Onlarla içinde bulunduğum rekabetler, oyunumu ve gelişimimi en çok etkileyen şeyler oldu."
Grand Slam zaferleri elde etmeye odaklanacağını belirten 33 yaşındaki tenisçi: "Artık 23 yaşında olmadığım gerçeğinden kaçamam. Bu yüzden programım konusunda mantıklı olmaya çalışmalı ve Grand Slam turnuvalarına önem gösterip, onları öncelikli hale getirmeliyim." diye konuştu.
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10