Erkekler tenisinde dünya 1 numarası Novak Djokovic'in babası Srdjan'ın Sırbistan basınına verdiği röportajdan satırbaşları:
“Novak’a kariyer kurmak çok riskli bir işti. Kimse işe yaracağını garanti edemezdi. Novak’a her anne babanın yapacağı gibi, hem oyuncu olarak hem de birey olarak inandık. Tenisteki en büyük sorun gerçekçi olmayan aileler. Uzmanları dinlemeyerek çocuklarını ailelerini mahvediyorlar.”
“Tenisin pahalı bir spor olduğunu biliyorduk ve Novak’ın yeteneğini değerlendirecek biri değildim. Jelena Gencic ve Monica Seles’in yorumları cesaretlendirdi. Yıllar geçtikçe daha fazla uzmandan bunu duyduk.”
WTA Stanford
Cibulkova, Radwanska'dan rövanşı aldı
29/07/2013 - 10:32
“Novak 10 yaşındayken ileride ne yapmak istediğini sorduk. Teniste dünya 1 numarası olmak istediğini söyledi. Bu noktadan sonra ben de hayatımı bu amaca adadım.”
“Günlük ihtiyaçlarımızı karşılayacak paramız yoktu. Evdeki para eden şeyleri sattık. 17 yıl kirada yaşadık. Geceleri uyuyamaz sokakta dolaşırdım. Polis birkaç kez beni karakola bile götürdü. “
“Novak’ın bu durumdan haberi yoktu. Olsaydı şu an bulunduğumuz yerde olamazdık.”
“Novak küçükken maç kaybettiğinde çok sinirlenir ve bunu kabullenemezdi. Ona gidip rakibini kutlamasını ve “Tebrikler, bir dahakine kazanmak için her şeyi yapacağım” demesini söylerdim. Yenilgi birinin hatlarını düşünmesi ve fark etmesini sağlar.”
Rafael Nadal kazanırken Novak’ın en yakın arkadaşıydı. Ama durum değişince artık arkadaş kalamadılar. Bunun sporda yeri yok. Diğerlerinde Novak’ta olan şeyler yok. Federer tenis tarihinin en iyi oyuncusu olabilir ama kişilik olarak Novak’ın tam zıttı. 2006'da Cenova’daki Davis Kupası sırasında Novak’ın üstüne gitti, onun yerine gelecek kişi olduğunu fark etmişti.”
“Novak ve Andy Murray beraber büyüdü. Andy bir hafta büyük. Turnuvalara beraber katıldılar, tenis oynadılar, futbol oynadılar, takıldılar ve bunu profesyonel kariyerlerine de taşımayı bildiler.”
Andy’nin ailesinden zerre kadar olsun kıskançlık görmedim. Roma’da Andy’nin annesi soyunma odasına gelip bizi tebrik etti. Ama yine de en iyi arkadaş olamazlar çünkü büyük şampiyonluklar ve para için rakipler. Ama olması gerektiği gibi rakipler. Eminin kariyerleri bittikten sonra da çok iyi arkadaş olarak kalacaklar.”
Rogers Cup
Sharapova Toronto'dan çekildi
28/07/2013 - 20:57
Tenis
Novak Djokovic’te Soru İşaretleri Devam Ediyor
19/10/2021 - 04:45