Novak Djokovic geçtiğimiz günlerde, Roger Federer’e ait olan ATP sıralamasında 310 hafta zirvede bulunma rekoruna kırmayı başarmıştı. Sırp tenisçinin antrenörü Goran Ivanisevic ise The Functional Tennis podcast programında yaptığı açıklamada, Djokovic’in artık tüm zamanların rekorunu elinde bulunduran Steffi Graf’ı geçebilme hedefine de odaklanabileceğini belirtti.
Sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’ı kazanarak 18. Grand Slam zaferini elde eden Djokovic, Nadal ve Federer ile arasındaki farkı ikiye indirmeyi başarmıştı. Grand Slam sayılarında iki rakibini de geçmek istediğini dile getiren 33 yaşındaki tenisçi, ayrıca Steffi Graf’a ait olan 372 hafta zirvede kalma rekorunu kırmayı hedefliyor.
https://i.eurosport.com/2021/03/21/3015672.jpg
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
10 SAAT ÖNCE
"Sağlıklıysa, zihni Avustralya’da olduğu gibi açıksa ve ne yapmak istediğini biliyorsa onun için sınır yoktur. Daha önce söylediğim gibi, Steffi Graf’ın rekoru 372, biliyorsunuz. Her şey mümkün. En önemlisi sağlıklı olması, sonrasında neler olacağını göreceğiz."
Tek erkeklerde dünya bir numarası olan Djokovic, cuma günü yaptığı açıklamada ailesiyle zaman geçireceğini belirterek bu hafta başlayacak olan Miami Açık’a katılmayacağını duyurmuştu.
Roland-Garros
Djokovic - Tsitsipas - Roland-Garros
18 SAAT ÖNCE
Roland-Garros
Krejcikova/Siniakova - Swiatek/Mattek-Sands - Roland-Garros
DÜN - 11:32