Erkeklerde dünya dört numarası olan Medvedev, Yunan tenisçi Tsitsipas’ı 6-4, 6-2 ve 7-5’lik setlerle 3-0 mağlup ederek kariyerinde ikinci kez bir Grand Slam finaline yükseldi. 25 yaşındaki tenisçi, 2019 yılında Amerika Açık finalinde Rafael Nadal ile karşılaşmış ancak korttan yenilgiyle ayrılmıştı.
Nadal karşısında tarihi bir geri dönüşe imza atarak Medvedev’in karşısına çıkan Tsitsipas, rakibinin üst üste yirminci galibiyetini almasına engel olamadı. Oldukça formda bir şekilde final maçına çıkacak olan Rus tenisçi, maç sonrası yaptığı açıklamada baskının Novak Djokovic’in üzerinde olduğunu belirtti.
Çok fazla baskı altında hissetmediğim için mutluyum. "Djokovic daha önce burada oynadığı sekiz finalde hiç kaybetmedi. Toplam Grand Slam sayısında Roger Federer ve Rafael Nadal’a ulaşmak için baskıyı hisseden taraf o. Ben sadece korta çıkıp en iyi oyunumu sergilemeyi umuyorum. İyi oynarsam bazı büyük isimlere karşı kazanabilirim ve temel nokta da bu. Daha fazla deneyimi var ama aynı zamanda kaybedecek de daha çok şeyi var."
Wimbledon
Wimbledon’a ilgi yüzde 11 daha az
13 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/02/19/2998400.jpg
Tribünlerde Tsitsipas’a gösterilen desteğin üçüncü sette maçı çevirmesine yardım etmesinden çekindiğini itiraf eden Medvedev: "Tribünlerde onu destekleyen daha fazla insan vardı. Yunan seyirciler, Rus seyircilerden fazlaydı. Kalabalıkların böyle anları hissetmesi normal ve ben de biraz gerildim. İkinci servisimi atarken bağırışlar geldi. Biri arkamdan ‘kaçır şunu’ diye bağırıyordu ve biri böyle bağırırken servis atmak kolay değil. Biraz da olsa kafama girmeyi başardılar. Ancak ilk hedefim her zaman maçı kazanmak. Sonrasında seyircilerden, rakipten, oyundan ve her şeyden bahsedebiliriz. "diyerek sözlerini tamamladı.
Son set dışında rakibi karşısında çok fazla varlık gösteremeyen Tsitsipas ise maç sonrası yaptığı açıklamada: Medvedev’i şampiyon olarak görmek beni şaşırtmaz. diye konuştu.
2021 Avustralya Açık erkekler finalinde Novak Djokovic ile Daniil Medvedev, pazar günü saat 11.30’da karşı karşıya gelecek.
Wimbledon
“İkisinin yaklaşımı tamamen zıt”
DÜN - 10:55
Wimbledon
Auger-Aliassime, mağlubiyetlerin olumlu tarafına bakıyor
27/06/2022 - 07:37