Sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’ta şampiyonluğa ulaşarak 18. zaferini elde eden ve Roger Federer-Rafael Nadal ikilisiyle arasındaki farkı ikiye indiren Novak Djokovic, geçtiğimiz ay önemli bir rekora da imza atmıştı. ATP sıralamasında 310 hafta zirvede kalan Federer’i geçmeyi başaran Djokovic, uzun süre kırılamayacak bir rekora doğru ilerliyor.
Monte Carlo Masters turnuvası için Monaco’da bulunan Novak Djokovic yaptığı açıklamada: "Elde ettiğim bu tarihi başarı tabii ki benim ve ailem için çok tatmin ediciydi. Muhtemelen kariyerimde elde ettiğim en büyük başarı. Bu sadece kendim için değil aynı zamanda çevremdeki tüm insanlar, ekibim, ailem için de yıllardır süren başarının ve sıkı çalışmanın birikimidir." ifadelerini kullandı.
"Koronavirüs salgını sebebiyle kısıtlamalar olsa da aileme yakın olduğum ve sevincimi onlarla paylaşabildiğim için çok mutluydum. Belki hayal ettiğimizden fazla bir kutlama olamasa da yine de çok sayıda insan sokaklardaydı."
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
DÜN - 14:49
https://i.eurosport.com/2021/04/12/3034257.jpg
"Elde ettiğim başarıyı taçlandırmak adına o gün özel etkinlikler düzenledikleri için Belgrad şehrine ve Sırbistan’a çok minnettarım. Kesinlikle kalbimde sonsuza kadar yeri olacak çok güzel bir gündü."
2013 ve 2015 yıllarında bu turnuvada şampiyonluk yaşayan Sırp tenisçi, fiziksel ve mental açıdan hazır olduğunu ifade etti.
"Son birkaç aydır yarışmadığım için tenisi özledim. Bu nedenle de ilk maçımı iple çekiyorum."
İlk turu bay geçen Novak Djokovic, ikinci turda Jannik Sinner ile karşılaşacak.
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10