Kadın hakem dünya bir numarasının hayranları tarafından sosyal medyada büyük tepki aldı

Novak Djokovic Pazartesi günü Amerika Açık’ta boğazına top attığı çizgi hakemine anlayış gösterilmesini rica etti.

Tenis
"Billie Jean King Kupası mı? İşte buna inanmakta zorluk çekiyorum."
20 SAAT ÖNCE

İspanyol oyuncu Pablo Carreno Busta’ya karşı oynadığı maçın ilk setinde servis oyununu kaybedince elindeki topu sinirli bir biçimde kortun arka tarafına doğru atan ve hakemi düşüren Sırp oyuncu dördüncü turda diskalifiye oldu.

Hakemin Instagram adresi Sırp medyası tarafından duyurulunca, Djokovic hayranlarının bir kısmı sosyal medyada hakeme hakaretler yağdırdı.

Instagram’da atılan bir mesajda “Utan. Kötülükle dolu yaşlı bir kadınsın.” denilirken, bazı kullanıcılar da hakemi numara yapmakla ve “kötü oyunculukla” suçladı.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1249x697:1251x695)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/09/07/2882001.png

Djokovic kendi Twitter hesabından paylaştığı mesajda hakemi savunurken, kendisine pozitif destek mesajları atan hayranlarına da teşekkür etti.

“Lütfen dün gece top çarpan çizgi hakeminin de bizim desteğimize ihtiyacı olduğunu unutmayın. O yanlış hiçbir şey yapmadı. Sizden bu dönemde ona karşı özellikle destekleyici ve şefkatli yaklaşmanızı rica ediyorum.”

“Böyle anlarla büyüyoruz ve gelişiyoruz. Herkese sevgiler. Avrupa, bekle ben geliyorum.”

Hakem acı içinde yere düşerken, korkan Djokovic de ona doğru koştu ve özür diledi.

Bir turnuva sözcüsü Reuters’a yaptığı açıklamada hakemin durumunun iyi olduğunu ve kort dışına çıkarılmadığını söyledi.

Turnuva hakemi Soeren Friemel, eski ABD Açık şampiyonuyla uzun bir konuşma yapmadan önce, Arthur Ashe Stadyumu'nda baş hakem Aurelie Tourte ve Grand Slam gözetmeni Andreas Egli ile konuştu.

Djokovic 12 dakika boyunca kendini savundu ancak Grand Slam kuralları açık ve net olduğu için durumda bir değişiklik olmadı.

Grand Slam kuralları şu şekilde: “Oyuncular hiçbir zaman bir hakeme, rakibe, seyirciye veya turnuva alanında bulunan herhangi birine fiziksel bir müdahalede bulunamaz. Hakem, Grand Slam şef gözetmenine danışarak bu kuralın tek bir ihlaline ceza verebilir.”

Tenis
Rafa'dan "hızlı" başlangıç
16/09/2020 - 21:52
Tenis
"Novak'ın şanssız bir dönemiydi"
14/09/2020 - 21:59