Sırbistan'ın Blic gazetesi yaptığı haberde, dünyanın bir numarası Novak Djokovic önümüzdeki hafta erkekler ATP Kupası için Sidney'e gitmeyeceğini açıkladı.
Sırbistan'ın ATP Kupası takımında yer alan Djokovic, organizatörlerin COVID-19 aşıları konusundaki katı kurallarının ardından Avustralya Açık'a da katılımı henüz teyit etmedi. 34 yaşındaki oyuncu mahremiyetini gerekçe göstererek aşı olup olmadığını açıklamayı reddetti.
https://i.eurosport.com/2021/12/07/3267555.jpg
Australian Open
Barty - Pegula - Australian Open
3 SAAT ÖNCE
Avustralya Açık'ın 17 Ocak'ta başlamasından önce 1-9 Ocak'ta yapılması planlanan ATP Kupası'nda Sırbistan, Norveç, Şili ve İspanya ile birlikte A Grubu'nda yer alıyor.
Avustralya Açık başkanı Craig Tiley Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Djokovic'in Melbourne Park major'da oynayıp oynamayacağından hala emin olmadığını söyledi. Tiley, Avustralya Açık'taki tüm oyuncuların ve personelin aşılanacağını da ifade etti.
Bu şartların, Djokovic'in erkekler rekoru 21. Grand Slam şampiyonluğu ve 10. Avustralya Açık kupası için mücadele edip etmeyeceği kararını alırken göz önünde bulundurması bekleniyor.
Australian Open
Okutoyi - Larke - Australian Open
3 SAAT ÖNCE
Australian Open
Avustralya Açık | Gün #8
4 SAAT ÖNCE