Rafael Nadal, otuz beşinci yaş gününde Fransa Açık kariyerindeki 102. galibiyete imza attı. Bununla birlikte daha önce rakibi Richard Gasquet'le oynadığı 16 karşılaşmada da gülen taraf olan Rafa, dün gece Paris'te bir sürpriz yaşanmasına izin vermedi.
"Tabii ki 16 maç üst üste kazanmak 16 maç üst üste kaybetmekten daha iyidir. Bir maça önceki bütün 16 karşılamayı kazanarak çıkarsanız, tabii ki daha yakın bir kafa kafaya istatistiğine göre özgüveniniz daha yüksek olur."
"Dürüst olayım, Richard'a saygı guyuyorum ve onun ne kadar iyi olduğunu biliyorum. Zor bir zaman sonrası geri geldiğini biliyorum. Zeki ve agresif oynadığını düşünüyorum. Bilmiyorum. Korta en yüksek saygıyla çıktım, mümkün olan en yüksek odak seviyesiyle. Ve bu her gün herkese karşı yaptığım bir şey."
Tenis
Thiem de Olimpiyat Oyunları'ndan çekilme kararı aldı
8 SAAT ÖNCE
2005 senesinde Rafael Nadal, kariyerindeki ilk Fransa Açık'ta ilk şampiyonluğuna doğru ilerlerken üçüncü turda Richard Gasquet'le karşılaşmıştı. Gasquet, o maç sonrası Nadal'ın Roland-Garros'ta şampiyon olacağını dile getirmişti. Nitekim Rafael Nadal, 2005-2020 yılları arası oynanan 16 organizasyonda 13 kez şampiyon oldu.
https://i.eurosport.com/2021/02/13/2993667.jpg
Turnuvanın üçüncü turunda Britanyalı raket Cameron Norrie'yle karşılaşacak Rafael Nadal, bu sezon Avustralya Açık üçüncü turunda ve Barcelona'daki çeyrek final maçında rakibini set vermeden mağlup etmişti.
"O harika bir oyuncu. Bu sezon birçok maç kazandı, her hafta iyi sonuçlar alıyor, çok iyi oyunculara karşı kazanıyor. Zor bir maç olacağını biliyorum. En iyi oyunumu oynamak için hazırlıklı olmam gerekiyor. Karşı oynaması kolay olmayan bir oyun stiline sahip."
Roland-Garros ana tablosunda Roger Federer ve Novak Djokovic'le aynı yarıda yer alan Rafael Nadal, bu ikiliyle yarı finalde karşı karşıya gelme olasılığına sahip.
Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
DÜN - 14:23
Roland-Garros
Roland-Garros | Rafael Nadal'ın en güzel beş hareketi
15/06/2021 - 12:57