2020 Amerika Açık şampiyonu Dominic Thiem, en büyük hedefinin Roland Garros zaferi olduğunu ve bunu başarmak için de ‘Toprağın Kralı’ Nadal’ı tahttan indirmek istediğini belirtti. İki tenisçi 2019 Roland Garros finalinde karşılaşmış ve korttan zaferle ayrılan isim Rafael Nadal olmuştu.
Laureus Spor Ödülleri’ne konuşan Thiem: "Benim için geçmişte en iyi sonuçları aldığım turnuva buydu. Bu yüzden ilk Grand Slam zaferini kazanmamın ardından Roland Garros artık en büyük hedefim ve gerçekten ulaşmak istediğim bir şey. Daha kısa vadeli hedefler belirlemeyi seviyorum ama Fransa Açık’ı kazanmak çok büyük bir şey. Aslında benim için bir kariyer hedefi ve aynı zamanda bu yıl için de en büyük amacım." ifadelerini kullandı.
Kariyerinde elde ettiği 20 Grand Slam zaferinin 13’ünü toprak kortta kazanan Nadal’ı yenmenin büyük bir zorluk olacağını belirten Avusturyalı tenisçi: "Geçtiğimiz yıl 34 yaşındaydı ve muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi turnuvalarından birini oynadı. Bu yüzden kesinlikle yenilmesi gereken bir isim. Onu merkez kortta mağlup etmek bu spordaki en büyük meydan okumalardan biri olurdu ve bu sebeple hala aktif olarak oynuyorken bunu yapmayı çok isterim." diye konuştu.
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
7 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2019/06/09/2611207.jpg
‘Yılın En İyi Çıkış Yapan Sporcusu’ dalında aday gösterilen 27 yaşındaki tenisçi ayrıca, Chelsea’nin büyük bir hayranı olduğunu ve Frank Lampard’ın ayrılışına çok üzüldüğünü de belirtti.
"Üzerinde Lampard yazan yaklaşık 50 formam var. Bu yüzden takımın başına geçtiğinde çok mutlu olmuştum. Onunla kulüp arasında büyük ve büyülü bir bağ olduğu o kadar açıktı ki takımdan ayrıldığında çok üzgündüm. diyen Thiem, Lampard’ın bir gün yeniden Stamford Bridge’e dönmesini umduğunu da sözlerine ekledi."
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10