2019 Wimbledon şampiyonu Simona Halep'i 6-3 ve 6-3 ile yenen Elena Rybakina, Wimbledon finalinde Ons Jabeur'un rakibi oldu.
Set kaybetmeden Wimbledon yolculuğuna devam eden Elena Rybakina, yarı finaldeki tarihi zaferi sonrasında konuştu.
23 yaşına geçtiğimiz ay giren Rusya doğumlu Kazak tenisçi sezonun üçüncü büyük turnuvasında göstermiş olduğu performanstan dolayı oldukça mutlu olduğunu belirtti.
Tenis
Rafael Nadal'dan erken veda
16 SAAT ÖNCE
75 dakikada Simona Halep gibi üst düzey bir rakibi yenerek finale çıkan Rybakina, "Başardığım şeye inanamıyorum. Simona, büyük bir şampiyon. Bu maçtan önce çok zorlu karşılaşmalarımız oldu. Bugün çok fazla odaklandım ve performansımdan çok mutluyum çünkü gerçekten sağlam bir oyun ortaya koydum." dedi.
"Kort 1'de daha önce maç oynadım ama ilk kez Merkez Kort'ta mücadele ettim. Gergindim. Buradaki atmosfer bana çok yardımcı oldu. Seyirciler destekleyince tüylerim diken diken oldu. Kazanmayı başardığım için mutluyum."
https://i.eurosport.com/2022/07/06/3404963.jpg
"Çok iyi oynadım. Genellikle inişlerim ve çıkışlarım olur. Ancak bugün mental açıdan iyi hazırlanmıştım ve elimden gelenin en iyisini yaptım. Finalin çok iyi bir maç olacağını düşünüyorum. Ons Jabeur, iyi bir raket. Kolay bir maç olmayacak. Onun drop vuruşları, fileye hareketleri ve vole vuruşları için elimden gelenin en iyisini yapacağım ve korttaki tecrübeden keyif alacağım."
Elena Rybakina'nın finaldeki rakibi grand slam turnuvalarında finale yükselen ilk Arap ve Afrikalı tenisçi olarak tarihe geçen Tunuslu Ons Jabeur olacak.
İki yıldızın final maçı ise cumartesi günü oynanacak.
Tenis
Daniil Medvedev: ''Onun oynamasını istiyorum''
16/08/2022 - 10:44
Tenis
Serena Williams: "Veda etmekte çok kötüyüm"
11/08/2022 - 13:53