İngiltere’nin bir numarası Raducanu, Madrid Açık’ta yaşadığı sakatlık sonrası İtalya Açık’ta oynaması şüpheliyken turnuvaya katılacağını belirtmişti. Ancak genç yıldız, salı günü Bianca Andreescu’ya karşı oynadığı ilk tur maçının ikinci setinde maçtan çekilmek zorunda kaldı.
Belinden sakatlanan Raducanu, turnuvadan çekildiğini kamuoyuyla paylaştı.
WTA Tour’a konulan 2021 Amerika Açık şampiyonu, “Son birkaç haftanın güzel geçtiğini düşünüüyorum. Kendim hakkımda çok şey öğrenirken oyunum bu kortta geliştiğini gördüm. Ne kadar sürecekse sürsün belimin tamamen iyileştiğinden emin olmak zorundayım.” İfadelerini kullandı.
Tenis
Naomi Osaka'dan öz eleştiri
9 SAAT ÖNCE
“Kısıtlamalarla bir sonraki maçımı oynamak istemiyorum çünkü öğrendiğim ders bu oldu. Vücudunuzu ne zaman zorlayıp, ne zaman zorlamamayı bilmek…Bu maçta zorlamak doğru değildi.”
https://i.eurosport.com/2022/05/11/3370779.jpg
Dünya 11 numarası, ilk tam sezonunda WTA turunun zorluklarıyla nasıl başa çıkacağını öğrenmesi gerektiğini kabul ediyor.
“İtalya’ya vardığımda antrenman sırasında sakatlığımın iyileşmediğini hissettim. Kısıtlamalarla antrenman yapıyordum ve doğru hareket edemiyorum. Maçın zorlayıcı olabileceğini küçümsediğimi düşünüyorum. Bianca, harika bir oyuncu.”
Roland-Garros
"Kimse Nadal'ı böyle görmek istemez"
19/05/2022 - 07:12
Roland-Garros
"Roland-Garros öncesi en iyi haldeyim"
16/05/2022 - 06:46