Tenis dünyasının yeni genç yıldızı Emma Raducanu, 53 sene sonra New York'ta zafere ulaşan ilk Britanyalı kadın raket oldu.Ayrıca genç raket, kadınlar özelindeyse Virginia Wade'in 1977'deki Wimbledon şampiyonluğu sonrası bu başarıya imza atan ilk kişi olma unvanını sırtına geçirdi.
Andy Murray'den sonra bir Grand Slam turnuvasında şampiyon olan ilk Britanyalı Raducanu, üç kez Grand Slam kazanmış büyük isim Andy Murray’den övgü dolu sözler aldı.
“Orada yaptığı şey inanılmazdı. Bence İngiliz tenisi ile ilgilenen birçok insan, onun son derece iyi bir raket olduğunu biliyordu.”
Tenis
“Yüzyılın yeteneği”
DÜN - 09:04
https://i.eurosport.com/2021/09/14/3218366.jpg
“Son 18 aydır okul, koronavirüs ve bu tür şeylerle başa çıkamamıştı fakat Raducanu’nun Wimbledon’da dördüncü tura çıkışı, herkesin onun nasıl olduğuna dair fikir edinmesinde yardımcı oldu.”
“Antrenmanda onunla birlikte biraz zaman geçirdim. Onu izledim ve çok iyi olduğunu anladım. New York’ta yaptığı şey ise çok özeldi. İngiliz tenisi için bu adım büyük bir adım ve fırsat olacak. Umarım yönetim organları bundan yararlanır ve daha fazla çocuğu spora dahil eder. Yaptığı şey harikaydı ve İngiliz tenisi için bir fırsat olarak görülebilir.”
US Open
US Open | Seyirciler
15/09/2021 - 05:06
US Open
US Open | Hatalar - Top 5
15/09/2021 - 04:29