Geçtiğimiz yıl sakatlığından dolayı Wimbledon’ı kaçıran, 2020 yılındaki Wimbledon’ın Covid-19 sebebiyle iptal edilmesi nedeniyle Wimbledon’da 12 maçlık bir galibiyet serisinin içinde yer alan Simona Halep, 17 numaralı seribaşı Elena Rybakina'ya 6-3 ve 6-3'lük setlerle 2-0 mağlup oldu ve yarı finalde elendi.
Rumen raket, üçüncü kez son dörde kalma başarısını gösterdi. Wimbledon’da 12 maçlık galibiyet serisi yakalayan 16 numaralı seribaşı 2019 yılında şampiyon olmuş, geçtiğimiz yıl sakatlığı sebebiyle katılım gösterememişti.
Kazak Elena Rybakina, 2019 şampiyonu Simona Halep'i eleyerek rakibinin galibiyet serisine de son vemiş oldu.
Tenis
Rafael Nadal'dan erken veda
17 SAAT ÖNCE
Yarı final öncesinde performansı hakkında açıklamalarda bulunan Halep, "Son üç yıl sanki 10 yıl sürmüş gibi hissediyorum. Hayatımda o kadar çok şey oldu ki özellikle yaşadığım sakatlık, en kötüsü oydu." dedi.
https://i.eurosport.com/2022/07/07/3406083.jpg
Kadınlarda yarı finale kalanlar arasında tek Grand Slam şampiyonluğu bulunan isim olan Halep, 17 numaralı seribaşı Elena Rybakina ile olan yarı final mücadelesi öncesi Eurosport’a fiziksel ve mental anlamda "sağlam" hissettiğini söylemişti.
"Kendime olan güvenimi kaybettim, hala iyi oyuncu olabileceğime olan inancımı kaybettim. Bununla çok mücadele ettim ama geçmişte kaldı. Şu anda tekrardan bir Grand Slam turnuvasının yarı finalinde olmanın tadını çıkarıyorum."
"2019 yılındaki tenisimin hala en iyi tenisim olduğunu söyleyebilirim ama kortta hissettiklerim, maç maç hissettiklerime göre söyleyebilirim ki şu anda en iyi tenisime çok yakınım çünkü enerjimi fazla harcamıyorum. Çok fazla enerji harcamıyorum ve çok daha sakin kalıyorum, daha agresifim, önceden olduğu gibi delirmiyorum. Kendimi fiziksel ve mental anlamda daha sağlam hissediyorum."
"Nasıl oynamam gerektiği tamamen zihnimle alakalı çünkü böylelikle daha agresif oynamaya başlıyorum ve servislerim daha da iyi oluyor. Bunu yapmaya devam etmek zorundayım. Çünkü 15 yıldır yaptığınız şeyi değiştirmek kolay değil. Bu yüzden mental anlamda biraz enerjimi tüketiyorum ama buna bağlı kalıyorum ve yaptığımda çok daha iyi hissediyorum. Onlara karşı iyi oynayabileceğimi söyleyebilirim.(Rybakina ve Anisimova gibi rakiplerinden bahsediyor.) Buna benzer rakiplere karşı çok deneyimim var çünkü turdaki pek çok kişi gerçekten güçlü oluyor ama onlarla oynamak asla kolay değil. Sizi ne beklediğini asla bilemezsiniz ama kendime güvenim tam. Bu ikimiz içinde büyük bir meydan okuma olacak ve kendimi iyi hissediyorum, bu en önemli şey. Şu an duygularımı daha iyi kontrol edebiliyorum. Günden güne bunu yapıyorum."
Tenis
Daniil Medvedev: ''Onun oynamasını istiyorum''
16/08/2022 - 10:44
Tenis
Serena Williams: "Veda etmekte çok kötüyüm"
11/08/2022 - 13:53