Tenis

Eurosport'un konuğu Novak Djokovic #1: "Adria tour" fikri nasıl oluştu?

Share this with
Copy
Share this article

Novak Djokovic

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
19/06/2020 at 08:58

Eurosport'ta Mats Wilander ve Alex Corretja'nın konuğu olan Novak Djokovic, geçtiğimiz hafta sonu başlayan ve organizatörü olduğu Adria tur'un oluşumunu ve bu dönemde neler hissettiğini anlattı.

*Mats Wilander ile Alex Corretja'nın yaptığı bu röportaj, üç bölüm hâlinde Eurosport Türkiye'nin internet sitesinde yayımlanacaktır.

Herkese merhaba! Mats ve Alex, bu nazik davetiniz için teşekkür ederim. Sizinle sanal ortamdan keyif veriyor fakat umarım en kısa sürede gerçek dünyada da görüşürüz.

Tenis

"Djokovic'e yapılan suçlamalar çok basit"

04/07/2020 AT 15:58

ATP takviminin açıklanması ve Grand Slam'lerin durumunun netleşmesinden mutluluk duyuyorum. Çünkü böylece neye ne zaman çalışacağımızı biliyoruz.

Adria tur fikri bir ay önce oluştu. Birkaç kişiyle konuştum ve hemen yapım aşamasına geçtik. Az zamanımız olduğunu biliyorduk. Olabildiğince hızlı davrandık fakat ülkelerin sağlık durumları elbette önceliğimizdi. Organizasyonda uymamız gereken kuralları belirledik. Başlangıçta kalabalığı nasıl dengeleyeceğimizi bilmiyorduk. 50-100 arası insanın gelmesini tahmin ediyorduk fakat işler değişti. İlgi büyüdü.

Her şey hızlıydı fakat net gelişmeler yavaş yavaş yaşanıyordu. Önceliği düşük sıralı oyunculara verdik. Çünkü onların maddi durumları ve antrenman şartları bize göre çok daha kötü. Onlara şans vermek istedik ve açıkçası bu, mükemel hissettirdi.

Amacımız korttaki atmosferi canlı tutmaktı ama en iyi dönüşleri kort dışından aldık. İnsanlar ölmüştü, bu fikri az da olsa akıllardan atmak için eğlenceli şeyler yapmak istedik.

Sırbistan Tenis Federasyonu ve birkaç organizatörün maddi destekleriyle Adria tur doğdu. Bu mükemmel. Zverev'e karşı oynadığım maçta ağladım, biliyorsunuz.

Maçtan sonra ilk tenis antrenörüm olan ve maalesef sekiz yıl önce hayatını kaybeden Jelena Gencic'i andım. Ona dair her şeyi hatırlıyorum. Bana olan ilgisi, çabası... Demek istediğim hem benim hem de izleyiciler açısından duygusal bir başlangıç yaptık. Umarım herkes keyif alıyordur.

Tenis

Eurosport'un konuğu Novak Djokovic #2: Yeni sezonun dönüşüne dair neler düşünüyor?

20/06/2020 AT 08:53
Tenis

"Neden Djokovic’e şimdiden GOAT diyebiliriz?"

13/06/2020 AT 15:13
Related Topics
TenisNovak Djokovic
Share this with
Copy
Share this article