Tenis

Federer ameliyat oldu, temmuz ayına kadar yok

Share this with
Copy
Share this article

Roger Federer lors de sa demie face à Rogeer Federer à l'Open d'Australie 2020

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
21/02/2020 at 11:19

Roger Federer’den beklenmedik bir haber geldi. 20 kez Grand Slam şampiyonu, geçtiğimiz çarşamba günü dizinden ameliyat olduğunu ve yaza kadar kortlara dönemeyeceğini açıkladı. Bu, Federer’in Roland Garros’u ve öncesindeki Masters turnuvalarını kaçıracağı anlamına geliyor.

Roger Federer, bundan dört yıl önce sol dizinden önemli bir operasyon geçirmişti. Sonrasında ise kortlara dönmüş ve koleksiyonuna üç Grand Slam kupası daha eklemişti. İsviçreli raket, o ameliyattan dört yıl sonra, bu sefer sağ dizinden ameliyat oldu. Efsanevi tenisçi, bu haberi spor kamuoyuyla dün paylaştı.

Bu ameliyatın ardından gelecek iyileşme sürecinin birkaç ay alması bekleniyor. Ekselansları, kuvvetle muhtemel temmuz ayında başlayacak çim kort sezonuna kadar turnuvalara katılamayacak.

Tenis

“Federer en iyisi ama Nadal’ın en zorlu rakibi Djokovic”

29/05/2020 AT 12:52

Federer’in takipçileri, onu gelecek hafta (24-29 Şubat) Dubai’deki turnuvada izlemek için sabırsızlanıyordu. Ancak tabii ki bu beklentiler boşa çıktı. 38 yaşındaki oyuncu, öte yandan daha önce bu sezon yalnızca tek toprak kort turnuvasına (Roland Garros’a) katılacağını açıklamıştı. Federer Paris’te de korta çıkamayacak.

20 kez Grand Slam şampiyonu, Twitter üzerinden şu açıklamayı paylaştı: “Sağ dizim kısa bir süredir bana rahatsızlık veriyordu. Bu rahatsızlık kaybolmasını umdum ancak sonrasında ekibimle yaptığım toplantılar sonrasında bir operasyon geçirmeye karar verdim.”

En az dört ay yok

Ameliyat, Federer’e göre gayet iyi geçti. İsviçreli, bir iyileşme sürecinin ardından en üst düzey formuna kavuşmayı umduğunu söyledi ancak birçok turnuvayı kaçırmak durumunda olduğunu ekledi: “Maalesef Dubai’yi, Bogota’yı, Indian Wells’i, Miami Açık’ı ve Rolland Garros’u kaçıracağım.”

Tarihin en çok Grand Slam kazanan oyuncusu olan Federer, kortlara çim kort sezonuyla beraber dönmeyi beklediğini ifade etti. Bu da demek oluyor ki İsviçreli daha önce 10 kez şampiyon olduğu Halle’de ve sekiz kez kazandığı Wimbledon’da korta çıkabilecek. Ayrıca 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda kariyerinin ilk tekler altın madalyasını kovalayabilecek. Ayrıca Cincinnati’de ve Amerika Açık’ta Federer’i izleyebileceğiz.

Tenis

“Federer en iyisi”

20/05/2020 AT 13:22
Tenis

“Djokovic’ten daha iyisin”

18/05/2020 AT 11:42
Related Topics
TenisRoger Federer
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Tenis

17’lik Rafa’dan 34’lük Rafa’ya yolculuk

3 SAAT ÖNCE

Latest Videos

Tenis

2020 Madrid Açık | CANLI YAYIN

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more