Rafael Nadal, 2020 senesinde kazandığı Roland Garros'la ve Novak Djokovic 2021'deki üç Grand Slam zaferiyle 20 majör şampiyonluğa ulaşarak Roger Federer'i yakalamayı başardı. Öte yandan 2020 Avustralya Açık sonrası diz sakatlıkları nedeniyle uzun bir rehabilitasyon süreci geçiren Federer, 2021'de yalnızca Paris ve Londra'da korta çıktı.
40 yaşındaki İsviçreli geçirdiği iki diz ameliyatı sonrası kortlarda performansını yukarı çekmeye çalışsa da 2021 Wimbledon'da çeyrek finalde elendikten sonra bir operasyon daha geçirdi. Ağustos ayında konuşan Roger Federer, 2022'de yeniden kortlarda olmayı planladığını anlattı.
GQ'nun Britanya versiyonuna konuşan Federer, iki büyük rakibi Nadal ve Djokovic'in kendisinden daha farklı bir zihniyete sahip olduğunu ve şampiyonlukları kovalamak amacında olduklarını, kendisininse sadece yeniden oynayabilmeyi arzuladığını söyledi.
Tenis
Novak Djokovic’te Soru İşaretleri Devam Ediyor
DÜN - 04:45
"Bu sene Djokovic'in inanılmaz olduğunu düşünüyorum. Üçümüz için de gelecek ve kariyerlerimizin devamı çok ilginç olacak. Dürüst olmak gerekirse üçümüzün de 20 Grand Slam unvanına sahip olması inanılmaz."
"Ben yükselirken rekor 12'ydi ve Piston [Pete Sampras] bunu elde etmişti ki biliyorsunuz 14'e kadar çıktı. Sonra ben onu 2009'da geçtim ve 15'e ulaştım. Benim için açıkçası büyük bir andı. Paris'te onu yakalamak ve Wimbledon'da rekoru kırmak."
https://i.eurosport.com/2021/04/08/3025468.jpg
"Ama diğerlerinin [Nadal ve Djokovic] şu anda daha farklı bir zihniyette olduğunu düşünüyorum. Üçümüz de açıkçası kazanmak ve daha çok şey yapmak istiyoruz çünkü bu seviyede olmak için gerekli şey o."
"Ama dediğiniz gibi Wimbledon'da çeyrek finallerde elenmiş olmam normalde yeterince iyi değil ama benim için biliyorsunuz yol zorlu ve uzundu ve bu yüzden yaklaşımım biraz daha farklı."
Diz operasyonu sonrası Olimpiyat Oyunları'ndan çekilen Federer, bu zorlu süreç sonrası ne kadar uzun süre tenis oynamaya devam edeceğini bilmediğini söyledi.
"Olimpiyatlar'daki karar tamamen dizimle alakalıydı ve oynamamam gerektiğini biliyordum."
"Ama bu bir sporcunun kariyerinin parçası, geri düşmelerle uğraşmak. Şu anda çözmem gereken tek şey bu: Bulunduğum noktadan nasıl hareket edebilirim?"
Tenis
Zlatan'dan Nole övgüsü: "O da benim gibi"
05/10/2021 - 20:16
Tenis
Tek taraflı ama en iyisi
22/09/2021 - 10:40