Son olarak 2020 Avustralya Açık’ta yer alan ve sonrasında yaşadığı sakatlık problemleri nedeniyle dizinden iki kez ameliyat olan Roger Federer, bu hafta başlayan Katar Açık ile kortlara geri döndü.
Federer’in büyük bir hayranı olduğunu ifade eden Dominic Thiem, onun kortlara geri dönmesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.
“Bizler rakibiz ve tabii ki turnuvalarda birbirimizi yenmek istiyoruz. Ancak onu tenis oynarken izlemeyi hala çok seviyorum. Oynama şekli ve tenise yaklaşım tarzı oldukça güzel görünüyor.”
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
21 SAAT ÖNCE
Bir yandan, onun hala büyük bir hayranıyım. Bu nedenle de onun geri dönmesinden ve onu yeniden tenis oynarken izleyebilecek olmaktan dolayı mutluyum. Çoğu insanın düşündüğü şey de bu ve umarım o da güçlü bir şekilde dönüş yapar.
Federer ile Thiem’in, kuranın zıt taraflarında yer aldıkları için finale kadar karşılaşma şansları bulunmuyor. Geçtiğimiz ay düzenlenen Avustralya Açık’ın dördüncü turunda Grigor Dimitrov’a elenen Thiem, o zamandan beri korta çıkmamıştı.
Katar Açık ikinci tur maçında geçtiğimiz ay Avustralya’da peri masalına imza atarak yarı finale kalan Aslan Karatsev ile karşılaşan Thiem, setlerde geriye düşse de rakibini 2-1 mağlup etmeyi başardı. Thiem, mücadele öncesi yaptığı açıklamada eşleşmenin oldukça zorlu olduğunu belirtmişti.
Bu turnuvayı daha iyi oynamak, iyi sonuçlar almak ve güven kazanmak adına bir fırsat olarak gördüğünü belirten Thiem, çeyrek finalde Bautista Agut ile karşılaşacak.
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10