Garbine Muguruza, AS gaztesine verdiği röportajda Tokyo Olimpiyatları'nda ilk madalyasını kazanmak için ümitli olduğunu ve İspanyol tenis efsanesi Rafael Nadal'la karışık çiftlerde birlikte mücadele etmek istediğini söyledi.

20 Grand Slam şampiyonluğu ve iki Olimpiyat altını bulunan Rafael Nadal, 2016 Rio Olimpiyatları'nda Muguruza'yla çiftlerde mücadele etmeye hazırlanmıi ancak turnuva öncesi fiziksel yorgunluk sebebiyle geri çekilmişti.

Tenis
Thiem'in Melbourne'deki gayesi şampiyonluk
2 DAKIKA SONRA

8 Şubat'ta başlayacak Avustralya Açık'ta favoriler arasında yer alan Muguruza, 34 yaşındaki Rafael Nadal'ı Olimpiyatlar için ikna edebileceğini düşünüyor.

2021'deki hedeflerinden bahseden İspanyol raket, "Dört Grand Slam'i de kazanmak, Olimpiyatlarda madalya sahibi olmak ve yine Oyunlar'da Nadal ile birlikte karışık çiftlerde mücadele etmek." sözlerini sarf etti.

https://i.eurosport.com/2021/01/03/2964811.jpg
"En özel şey başarıyı paylaşmak olur."

2016 Roland-Garros ve 2017 Wimbledon şampiyonu, Rio Olimpiyatları'nda üçüncü tura kadar yükselmiş ancak turnuvayı altın madalya ile bitirecek Porto Rikolu Monica Puig'e kaybetmişti.

27 yaşındaki raketin 8 Şubat'ta başlayacak Avustralya Açık öncesi 5-13 Ocak tarihleri arasında Abu Dhabi'de sezona başlaması bekleniyor.

Tenis
Iga Swiatek, beklentilere cevap vermeye hazır
DÜN - 18:52
Tenis
Rafael Nadal'dan karantina koşulları yorumu
DÜN - 09:02