Henüz 15 yaşındayken idolü Venus Williams’ı eleyerek Wimbledon’a katılma hakkı kazanan ve bunu başaran en genç tenisçi olan Coco Gauff dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.
O turnuvada son 16 turuna kalan 17 yaşındaki tenisçi, geçtiğimiz yıl da Avustralya Açık’ta son 16’ya kadar ilerlemeyi başarmıştı.
Beklentilerin yüksek olduğu genç tenisçi, geçtiğimiz yıl Amerika’daki ırkçılığa karşı protestolarda sesini çıkaran isimlerden biri olmuş ve mitinglere katılmıştı. Gauff ayrıca farkındalık yaratmak adına sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmıştı. Ancak Gauff şu sıralar kendisine yönelik eleştirilerin önüne geçmek için tenisine daha fazla odaklanmaya ve sosyal medyaya daha az zaman ayırmaya çalışıyor.
Tenis
"Kariyerinin en büyük zaferi"
12 SAAT ÖNCE
Bu konuyla ilgili konuşan Gauff: “Sanırım sosyal medyada çok fazla bulunmamaya çalışıyorum. Çünkü pek çok insanın senin hakkında fikirleri var ve nasıl oynaman gerektiğin konusunda düşünüyorlar. Ancak; yolculuğunuza, kendi yolunuza odaklanmanızın önemli olduğunu düşünüyorum. Diğer oyunculardan farklı bir yola sahip olacaksınız. Son zamanlarda üzerinde çalıştığım şey, sadece yolculuğuma ve yoluma odaklanmak.” ifadelerini kullandı.
https://i.eurosport.com/2021/02/11/2991527.jpg
Şu anda kadınlar dünya sıralamasında 36. olan Gauff, kendisinden beklenen başarıya ulaşmak için sabretmeye hazır olduğunu belirtti.
“Sonuçları hızlı bir şekilde görmek istediğinizi düşünüyorum ama hala oyunumu geliştiriyorum ve kortta nasıl oynamak istediğimi, puanları nasıl almak istediğimi çözüyorum. Bu yüzden hala öğrenme sürecindeyim ve her turnuvada böyle hissediyorum. Bazı turnuvalarda diğerleri kadar iyi olmasam da her bir turnuvayla beraber daha iyi hale geldiğimi, oyunumu çözmeye yaklaştığımı ve ne yapmaktan hoşlandığımı bulduğumu hissediyorum.”
Charleston’daki WTA 500 turnuvasında yarışan Gauff, ilk tur maçında Tsvetana Pironkova’yı 6-3 ve 6-0’lık setler sonucunda 2-0 mağlup ederek adını ikinci tura yazdırdı.
Tenis
Djokovic kırdığı rekorla gurur duyuyor
13/04/2021 - 13:02
Tenis
Medvedev, Toprak Kortta Oynamaktan Memnun Değil
12/04/2021 - 19:57