Kariyerinde üç Grand Slam zaferi bulunan Andy Murray, tenisten emekli olduğunda golf asistanı ya da futbol antrenörü olmakla ilgileneceğini söyledi.
Kalçasından geçirdiği ameliyatların ardından eski günlerine dönmeyi hedefleyen Murray, sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’a koronavirüs testi pozitif çıktığı için katılamamış ve son olarak da kasık sakatlığı nedeniyle Miami Açık’tan çekilmişti.
33 yaşındaki tenisçi, emekli olacağına dair henüz net bir işaret vermese de tenisi bıraktığında diğer sporları keşfetmekle ilgileneceğini söylüyor.
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
11 SAAT ÖNCE
Gentleman’s Journal dergisine konuşan Murray: "Sporu seviyorum. Bu yüzden ilgimi çekecek bir şey belki başka sporda olabilir. Golfü gerçekten seviyorum. Bu nedenle de örneğin; golf turunda golf asistanı olmak heyecan verici bir şey olurdu. En iyi golfçülere yakın olmak ve bunun gibi diğer sporlar hakkında bir şeyler öğrenmek için belki de iki spor arasında mental açıdan bir geçiş olabilir. Bu sayede bir golfçüye yardım edebilirsiniz." ifadelerini kullandı.
https://i.eurosport.com/2021/03/01/3004255.jpg
Küçük yaşlardayken umut veren bir futbolcu olan Murray, futbol antrenörlüğü için gerekli seviyeye gelme konusunda da istekliydi. Bunu yapmak eğlenceli olacak bir şey. diyen Murray, spor yönetimiyle ilgili şirketine vakit ayıracağını da belirtti.
"Bazı genç sporcularla birlikte de çalışan bir şirketim var. Umarım bu, kariyerimi de devam ettirecek çünkü gençken bu noktada çok fazla hata yapmışım gibi hissediyorum. Diğer sporcuların da aynı hataları yapmasını istemiyorum."
Kendi çocukluğunu ve üzerindeki baskıyı da düşünerek bu konuyla ilgili yorumda bulunan 33 yaşındaki tenisçi: "Ebeveynlerin çoğu, çocuk sahibi olmayı ya da dünya çapında sporcu olma potansiyeline sahip biriyle çalışmayı hiç tecrübe etmedi. Bu yüzden size rehberlik edecek uzmanlara güveniyorsunuz. Ancak yönetim şirketlerinin, sporcuları daima onların gerçekten ilgi duyduğu alanlara yönlendirdiğini düşünmüyorum." diye konuştu.
"12-13 yaşlarındaki bir çocuk spor dünyasının en büyük yönetim şirketlerinden birinin baskısına gerçekten ihtiyaç duyuyor mu? Bunun verilecek doğru mesaj olup olmadığını bilmiyorum."
Şu anda İngiltere’de bulunan Murray, karantina döneminde bisiklet sürmekten de keyif aldığını belirtti. Yeniden kortlara dönmek için çalışmalarına devam eden eski dünya bir numarasının hangi turnuvada geri döneceği ise henüz netleşmiş değil.
Roland-Garros
Djokovic - Tsitsipas - Roland-Garros
19 SAAT ÖNCE
Roland-Garros
Krejcikova/Siniakova - Swiatek/Mattek-Sands - Roland-Garros
DÜN - 11:32