2021 Avustralya Açık şampiyonu, ülkeye giriş koşulları için vizesinde yeterli kanıt olmadığı gerekçesiyle Avustralya Sınır Kuvvetleri tarafından Melbourne’e alınmamıştı. Sırp raket, yılın ilk Grand Slam’i Avustralya Açık’a katılmak için yasal şartları zorlamaya devam ederken yine Melbourne’de bulunan Park Oteli’nde konaklıyor.
Novak’ın babası Srdjan Djokovic ise Avustralyalı yetkilileri oğlunu rehin tutmakla suçladı. Öte yandan Avustralya İçişleri Bakanı Karen Andrews, Djokovic’in rehin olmadığını ve ülkeden ayrılmakta özgür olduğunu belirtti.
Geçmişte Novak Djokovic’e yaptığı eleştirlerle bilinen Avustralyalı tenisçi Nick Kyrgios’sa sosyal medya aracılığıyla gündem hakkında açıklama yaptı.
Roland-Garros
"Kimse Nadal'ı böyle görmek istemez"
19/05/2022 - 07:12
Kesinlikle bir eylemde bulunmak gerektiğini düşünüyorum. Ben diğer insanlar için ve annemin sağlığı için aşı oldum ama şu anda Novak’ın durumunu kötü, çok kötü idare ediyoruz.”
https://i.eurosport.com/2022/01/07/3282008.jpg
"Espriler, başlıklar… [Novak] bizim en büyük şamoiyonlarımızdan ama günün sonunda o bir insan. Daha iyi olun!”
Öte yandan Avustralya cephesinden de Novak Djokovic’in ülkeye girişi hakkında farklı tepkiler geliyor. Nitekim yıldız ismin konakladığı otelin önünde destekçileri gösterilerde bulunuyor.
Avustralya Açık organizatörleri daha önce Novak Djokovic’in sıkı bir inceleme sonrası tıbbi muafiyet aldığını açıklamıştı. Andrews ise kişilerin ülkeye girmek için gerekli belgeleri sağlaması gerektiğini vurguladı.
Avustralya Açık’ta dokuz şampiyonluğu bulunan Novak Djokovic, favori olduğu bu yılki ilk Slam’e katılamaması halinde Melbourne’de Rafael Nadal ve Roger Federer’i toplam majör şampiyonluğu sayısında geride bırakamayacak.
Roland-Garros
"Roland-Garros öncesi en iyi haldeyim"
16/05/2022 - 06:46
ATP Indian Wells
Nadal - Opelka - ATP Indian Wells
17/03/2022 - 14:39