Kariyerinde üç Grand Slam zaferi bulunan ve bir dönem tenisin büyük üçlüsüne kafa tutan isimlerin başında gelen Andy Murray, yaşadığı sakatlıkların izlerini atmaya çalışıyor. Koronavirüs testi pozitif çıktığı için Avustralya Açık’a katılamayan 33 yaşındaki tenisçi, şu anda Rotterdam Açık turnuvasında mücadele ediyor.
Erkekler dünya sıralamasında 123. olan Murray, pazartesi günü oynanan Rotterdam Açık ilk tur maçında Robin Haase’yi ilk seti kaybetmesine rağmen 2-1 mağlup ederek ağustos ayından beri ilk ATP galibiyetini almayı başardı.
Maç sonrası açıklamalarda bulunan Murray: "Yaşadıklarım kolay değil. Her kaybettiğim maç sonrasında emekli olmam gerektiği söylendi. Oynamayı bırakmam gerektiği ve geriye hiçbir şey kalmadığı gibi üzücü şeyler söylendi. Şu anda korta her adım attığımda kariyerim için oynuyormuş gibi hissediyorum. Bu bazı yönlerden motivasyon kaynağı olsa da ayrıca biraz ekstra stres de yaratıyor. O noktada biraz ekstra şüphe mevcut. Üstelik metal kalçayla oynuyorum ki bu da zor. İnan bana, kolay değil. Şu anda benim için büyük bir meydan okuma var." ifadelerini kullandı.
Tenis
AB, Çin Hükümetini Kanıt Göstermeye Çağırdı
14 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/03/02/3004375.jpg
2019’da geçirdiği kalça ameliyatından dokuz ay sonra Antwerp’teki turnuvada şampiyon olan Murray, ağustos ayına kadar ATP’ye katılmadı. 2020 sezonunda Amerika Açık’a ikinci turda veda eden Britanyalı tenisçi, Roland Garros’ta ise ilk turda Stan Wawrinka’ya elenmişti.
O zamandan bugüne pek çok fiziksel çalışma yaptığını belirten Murray: "Geçtiğimiz hafta kazanmamın beklendiği bir maçı kaybettiğim için neden oynamayı bırakayım ki? Tek kalçayla da olsa hala dünyanın en iyi oyuncularıyla rekabet edebilirim. Bence bu oldukça eğlenceli." diye konuştu.
Andy Murray, Rotterdam Açık ikinci turunda Andrey Rublev ile karşılaşacak.
Tenis
Federer Gerçeklerle Yüzleşmek Zorunda Kalacak
26/11/2021 - 21:13
Tenis
“Ocak Ayına Kadar Oyuncuların %95'inin Aşılanmasını Bekliyoruz”
25/11/2021 - 21:02