Simona Halep, 11 ay sonra ilk kez korta çıkan rakibi dünya bir numarası Ash Barty'den övgüyle bahsetti. Avustralyalı reket, koronavirüs pandemisi sebebiyle neredeyse tüm takvim yılını kaçırmış olmasına rağmen WTA Dünya Sıralaması'nda ilk basamakta yer alıyor.
İkili Avustralya Açık öncesi Adelaide'de düzenlenen A Day at the Drive gösteri turnuvasında karşı karşıya geldi. Simona Halep, Barty'nin maça çıkmadığı uzun süreye rağmen formda olduğunu söyledi.
"Ash, hiç de öyle geçtiğimiz yıl oynamamış gibi değildi. Bu yüzden onu tebrik ederim."
Tenis
Thiem de Olimpiyat Oyunları'ndan çekilme kararı aldı
18/06/2021 - 09:39
Ashley Barty de yeniden kortta olduğu için mutlu olduğunu ifade ederek tekrar en iyi formunu yakalayacağına dair inancının tam olduğunu yineledi.

A Day at the Drive : Halep - Barty maçı özeti

"Geçtiğimiz birkaç ay antrenman yaptım ancak hiçbir şey bugün burada yaptığımızın yerini tutamaz."
"Çok, çok keyif aldım. Haftaya iyi olmazsa, bir sonraki hafta iyi olabilir. Bir sonraki hafta iyi olmazsa, eninde sonunda iyi bir fırsat yakalayacağım."
Avustralya ülke genelinde uygulanan çok sıkı koronavirüs tedbirleri sebebiyle vaka sayısını düşük bir seviyede tutmayı başardı. Bu nedenle A Day at the Drive'da maçları 4000 kadar izleyici tribünlerden takip etti. Simona Halep, uzun zaman sonra seyircilere karşı tenis oynamanın sanki ilk kez tenis oynamak gibi hissettirdiğini söyledi.
"Sizin karşınızda oynamak bir zevkti. Çok gerildim ve sanki ilk kez bir maç oynuyormuşum gibi hissettim."

A Day at the Drive : Öne çıkan anlar

Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
17/06/2021 - 14:23
Roland-Garros
Roland-Garros | Rafael Nadal'ın en güzel beş hareketi
15/06/2021 - 12:57