Indian Wells Masters yarı finali dev bir eşleşmeye sahne olacak. Çeyrek final maçlarında rakiplerini 2 sette mağlup eden Novak Djokovic ve Rafael Nadal birbirlerine rakip oldu.
Turnuvanın 4 ve 5 numaralı seribaşlarını karşı karşıya getiren maçta Rafael Nadal, Kei Nishikori'yi 6-4 ve 6-3'lük setlerle mağlup etti. İlk sette servis kırma avantajını yakalayan Japon raket, setin devamındaki servis kırma şanslarını ise cömertçe harcadı. Bu sette bulduğu 7 servis kırma puanından sadece 1'ini değerlendiren Nishikori'ye karşılık Nadal, kritik noktaları iyi oynama geleneğini sürdürdü ve bulduğu 2 servis kırma şansını da değerlendirerek seti 6-4 aldı.
İkinci sette ise ipleri ilk olarak ele alan isim Nadal'dı. Sette 4-1 öne geçen İspanyol raket 7. oyunda servisine tutunamazken bir sonraki oyunda tekrar üstünlüğü ele geçirerek bu sete de 6-3'le nokta koydu.
Tenis
Thiem mi Medvedev mi?
22/11/2020 - 14:41
Maç boyunca ilk servislerini %50 oranıında oyuna sokan Nishikori, ikinici servislerinden ise sadece %37 oranında puan çıkardı. Nadal ise daha servis performansında çok daha stabil oranlar tutturarak sonuca gitti.
Djokovic tie-break'lerle güldü
Yarı finalin diğer maçında ise dünya 1 numarası Novak Djokovic, Jo-Wlfried Tsonga karşısında tie-break'e giden 2 seti de kazanarak adını yarı finale yazdırdı. İlk setin başında servis kırma avantajı yakalayan Sırp raket, seti noktalamak için servis kullandığı oyunu rakibine kaptırdı. Tie-break oyununda ise ağırlığını koyan Djokovic, bu oyunda 7-2'lik üstünlük kurarak ilk seti hanesine yazdırdı.
İkinci sette servis kıran ilk isim Tsonga olurken, hemen bir sonraki oyunda Djokovic durumu eşitledi. 10. oyunda rakibinin servisini tehdit eden ve 2 maç puanı şansı bulan dünya 1 numarası, bunlardan yararlanamadı ve bu set de tie-break'e gitti. İlk setteki senaryonun değişmediği tie-break oyununu yine 7-2 kazanan Sırp raket adını yarı finalde Nadal'ın rakibi oldu.
Djokovic ve Nadal arasında daha önce oynanan 47 maçta dünya 1 numarasının 24-23 üstünlüğü bulunuyor. Taraflar arasındaki son 5 maçı Djokovic kazanırken Nadal son galibiyeti, 2014 Roland Garros finalinde gelmişti.
İkiliyi karşı karşıya getirecek maç bugün TSİ 21.30'da başlayacak.
Tenis
Avustralya Açık ertelenebilir
21/11/2020 - 13:13
Tenis
ATP Finalleri: Nadal ve Thiem kazanarak başladılar
16/11/2020 - 12:14