Geçtiğimiz yıl Fransa Açık'ta finalde Rafael Nadal'a kaybeden Djokovic, kariyerinde Roland Garros'ta yalnızca 2016 senesinde şampiyonluk sevinci yaşamıştı.
2021'e Avustralya Açık'taki şampiyonlukla başlayan Sırp raket, geçtiğimiz hafta ülkesinde düzenlenen Belgrad Açık'ta şampiyon olarak Paris'e gelmişti.
Phillpe Chatrier Kortu'na eklenen ışıklandırmayla birlikte gece seansında da maçların oynandığı Roland-Garros'ta Novak Djokovic atmosferi şu sözlerle değerlendirdi.
Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
DÜN - 14:23
"Işıklar altında oynamak garipti. Dürüst olmak gerekirse çok parlaktılar."
Öte yandan kısıtlı sayıda seyircinin alındığı kortlarda, bu maçta Paris'te gece saatlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle seyirci yoktu. Nole, Belgrad'da aldığı seyrici desteğinin Paris'te de kendisini hissettirdiğini söyledi.
https://i.eurosport.com/2021/06/01/3144336.jpg
"Geçtiğimiz hafta Belgrad'da harika destek gördüm. Kalabalık önünde oynadığım o maçlardan kalan güzel bir his, güzel bir enerjiyle dolu gibiyim. Bu nedenle bu gece boş bir stadyuma karşı oynamaktan çekinmedim."
Rakibi ATP dünya sıralaması 66.sı Tennys Sandgren'in performansına dikkat çeken Djokovic, turnuvaya olumlu bir başlangıç yaptığını düşünüyor.
"Kaliteli bir birinci set sonrası iyi oynamaya ve seviyesini yukarı çekmeye başladı. Genel olarak oynama şeklimden ve korttaki hissimden dolayı çok memnunum."
Novak Djokovic, ikinci turda Pablo Cuevas'la karşı karşıya gelecek.
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
14/06/2021 - 02:11
Tenis
Unutulmaz bir maç, tarihe geçen bir sonuç
12/06/2021 - 11:42