WTA'de ilk profesyonel maçını 1994 yılında 14 yaşında oynayan Venus Williams, Avustralya Açık öncesi Melbourne'de düzenlenen Yarra Valley Classic turnuvasında Arantxa Rus'u 6-1 ve 6-3'lük setlere mağlup ederek turda 28 sene üst üste maç kazanmış oldu.
Bu alanda rekorun sahibi olan 40 yaşındaki raketi, 25 sezonla Martina Navratilova ve 24 sezonla Serena Williams takip ediyor.
Maç sonrası konuşan Venus Williams, "Hala buradayım, hala teniste iyiyim ve işimi seviyorum." diyerek oyuna karşı sevgisini betimledi.
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
16 SAAT ÖNCE
"Yeniden kortta olmak harika. Uzunca bir süre olmuştu. İlk maçı oynamak kesinlikle kolay değildi. Duruşunuzu yakalamaya çalışıyorsunuz. Biliyorsunuz WTA^de herkes çok yetenekli. İyi oynadığım için gerçekten çok mutluyum."
İkinci turda Petra Kvitova ile karşılaşacak dünya 74 numarası, Ekim 2020'den sonra ilk kez maça çıktı. Yedi kez Grand Slam şampiyonu olan Amerikalı raket, 2009'da teşhisi konulan ve otoimmün bir hastalık olan Sjörgen Sendromu sebebiyle ağrı ve yorgunluk şikayetleri yaşıyordu.
https://i.eurosport.com/2021/02/01/2982984.jpg
Geri döndüğü içi çok mutlu olduğunu söyleyen Williams, ilerleyen günlerdeki turnuvalarda tecrübesini kullanmak istediğini de sözlerine ekledi.
Yarra Valley Classic'in ardından kariyerinde henüz şampiyonluk yaşayamadığı Avustralya Açık'ta boy gösterecek olan Venus Williams, 2017'de oynadığı finalde kardeşi Serena'ya mağlup olmuştu. Williams kardeşler, Melbourne öncesi Adelaide'de de karantinaya girmişti.
"Gerçekten inanılmaz, bu organizasyonu yapabilmek için gösterilen emek çok büyük. Kortta da dediğim gibi, Tenis Avustralya'ya teşekkür ediyorum, burada olduğum için minnettarım. Yarışmaya devam ederken anın keyfini çıkarmaya çalışacağım."
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
DÜN - 07:10
Tenis
Osaka'dan Erken Veda
02/05/2021 - 12:48