Tenis

Isner, “Onlar için endişeleniyorum.”

Share this with
Copy
Share this article

John Isner à l'Open d'Australie

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
06/04/2020 at 10:01

Birleşik Devletli tenis yıldızı John Isner, koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan tenis takviminin oyunculara yapacağı olası etkiler hakkında konuştu.

Tenis takviminde Fransa Açık hariç bütün toprak kort turnuvaları iptal edildi. Fransa Açık ise şimdilik Eylül ayının sonlarına doğru ertelendi. Çim kortta ise iptal kararları gelmeye devam ederken takvimin en prestijli turnuvası olan Wimbledon, İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez ertelendi.

Erkekler tenisinde dünya 21 numarası olan John Isner, iptal kararlarının oyunculara yapacağı olası etkiler hakkında New York Times’a konuştu.

Tenis

Mutua Madrid Açık’ta gruplar belli oldu

25/04/2020 AT 07:09

“Çoğu kişi gibi ben de şu an yalnızca ailemin sağlığını düşünüyorum. Bütün bu olanlardan ötürü üzgünüm. Fakat salgın dışındaki olumsuzluklarla da yüzleşmemiz gerekiyor. Sıralaması yüksek olan oyuncular için bu süreç, çok zorlayıcı olmayacak. Evet, o isimler arasında ben de varım. Fakat bazı arkadaşlarımız için berbat günler geliyor. Zaten normal bir turnuva hazırlığı bile maddi açıdan çok zorlayıcı geçiyor. Bu süreçte çok fazla para kazanmayan, gerçekten az kazanıyorlar, oyunculara hem kendilerini diri tutmalarını hem de turnuvaların olmayacağını söylüyoruz. Bu zor. Biliyorum şu an birçok kişi sendikaların müdahalesinden konuşuyor. Bunun sonuçlarını ve yapılabilirliğini göreceğiz. Umarım sağlık başta olmak üzere her şey bir an önde yoluna girer.”

US Open

ABD Açık'ta favoriler yola devam ediyor

01/09/2018 AT 09:19
US Open

Andy Murray'den erken veda

30/08/2018 AT 09:31
Related Topics
TenisJohn Isner
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Tenis

17’lik Rafa’dan 34’lük Rafa’ya yolculuk

19 DAKIKA ÖNCE

Latest Videos

Tenis

2020 Madrid Açık | CANLI YAYIN

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more