39 yaşındaki raket bu sezon oynadığı altıncı maçında galibiyete ulaşarak dördüncü turda dokuz numaralı seri başı Matteo Berrettini'nin rakibi oldu.
Philippe Chatrier Kortu'nda saat 22.00'da başlayan ve seyircisiz oynanan maç sonrası konuşan Federer, “J’adore le tennis,” (tenisi seviyorum) diyerek söze başladı.
"Savaşçı ruhum çizgiyi geçmemi sağladı. Yaptığınız şeyi sevmeniz gerekiyor ve ben seviyorum."
Tenis
Nadal, Wimbledon ve Tokyo'da yok
DÜN - 14:23
Paris'teki tek şampiyonluğunu 2009 yılında kazanmış olan Roger Federer, ilk iki maçından farklı olarak gece vakti seyircisiz oynanan ve havanın daha soğuk olduğu Köpfer karşılaşmasında görece daha zor bir galibiyet aldı.
https://i.eurosport.com/2021/06/06/3147235.jpg
Maçın seyircisiz oynanmasının kendisine etkisi sorulan Federer, "Benim gibi oyunculara veya bugünlerde antrenman yapmaya çıkan fazlasıyla odaklanmış oyunculara faydası oluyor." dedi.
"Gençlik dönemimde ve genç bir oyuncuyken muhtemelen çok zorlanırdım, çünkü antrenman yapmayı hiç sevdiğim bir şey değildi. Gerçekten hiç hoşlanmazdım. Benim için her şey maçlardı ve bir şey için oynamanın atmosferiydi."
Federer, Köpfer'e karşı aldığı galibiyetin kendisi adına "çok önemli" olduğunun altını çizdi.
"Açıkçası üç saat 35 dakika süren bir antrenman yapmadım, çünkü bu her zaman zorlamak olurdu. Kendimi mantıklı bulduğumuz ölçüde zorlayabildiğim kadar zorladım. Ama bugün takım için ileriye doğru atılmış önemli bir adımdı ve hepimiz için de. Burada üç maç kazanabileceğimi beklemiyordum."
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
14/06/2021 - 02:11
Tenis
Roger Federer, Fransa Açık'tan çekildi
06/06/2021 - 15:50