Nikkei Asya'ya konuşan 2021 Avustralya Açık şampiyonu, Japon annesi ve Haitili babası tarafından ömrünün büyük bir bölümünde ABD'de yetiştirilmiş olsa de Japon kültürünün kendisinde büyük bir etkisi olduğunu anlattı.
Yazı dizisinin ilk bölümünde okurlara direkt olarak seslenen Osaka, çeşitli kültürlerin mutfaklarına olan sevgisinden, moda ve kültüre olan ilgisinden ve ailesinin kariyerine etkisinden bahsetti.
Bugün olduğum insana şekil veren bütün kültürlere eşit derecede saygı duyuyorum."
Tenis
Tarih kitaplarında bir çentik daha
11 SAAT ÖNCE
"Disiplinim, sahip olduğum gördü, temizliğim ve stilimi Japon tarafımdan alıyorum. Annemin ben tenise devam ederken iki işte çalışarak gösterdiği çalışma etiği bana da geçti."
"Amerikan tarafım daha açık görüşlü ve ilerlemeci olmama izin verdi. Haitili tarafımsa işler zorlaştığında bana bastırmak için güven verdi."
https://i.eurosport.com/2021/03/28/3019685.jpg
"Japonya hayatımda ve karakterimde çok önemli bir yerde. Olduğum insandan gurur duyuyorum. Kimse bu sene Japonya'yı Olimpiyatlarda temsil ettiğimde benim kadar gururlu olamaz. Umuyorum ki sizin de desteğinizle beraber."
Topluluk içinde aksanı sebebiyle Japonca konuşmaktan çekindiğini bir kez daha dile getiren 23 yaşındaki raket, dil konusunda bir problemi olmadığını ve annesi, kardeşi ve fizyoterapistiyle evde Japonca konuştuğunu söyledi.
Çok iyi olmadığını söylese de karaoke yapmaktan ve manga okumaktan hoşlandığını paylaşan Naomi Osaka, yemeğe olan tutukusunu özellikle vurguladı.
"Japon yemeğini seviyorum ve bu yüzden dünyada en sevdiğim restorantlar Japonya'da bulunuyor."
"En sevdiğim yemekler sushi, katsudon, chirashi don ve yakiniku. "
https://i.eurosport.com/2021/02/24/3001300.jpg
Osaka, ailesinde bulunan farklı kültürlerin günlük yaşamlarına etkisinden de bahsetti.
"Hatırladığım kadarıyla, ailemizdeki yaşam da Japon, Haiti ve Amerikan kültürlerinin ve etkilerinin eklektik karışımı şeklindeydi."
"Bunun normal olduğunu düşünürdük, bizim normalimiz buydu. Aslına bakarsanız, bunun nadir olduğunu düşünüyorum."
"Mesela annemin hazırladığı Japon yemeklerini her zaman 'chopsitck'lerle yerdik."
"Ayakkabılarımızı eve girmeden kapının önünde çıkarmak zorundaydık. Aynı zamanda gerekli olan durumlarda el sıkışmayı değil eğilere selam vermeyi öğrendik."
Roland-Garros
Djokovic - Tsitsipas - Roland-Garros
19 SAAT ÖNCE
Roland-Garros
Krejcikova/Siniakova - Swiatek/Mattek-Sands - Roland-Garros
DÜN - 11:32