Johanna Konta, önümüzdeki iki sene içerisinde Grand Slam’i kazandıktan sonra emekli olmayı düşünüyor.

Şu sıralarda yoğun antrenman programlarıyla hazırlıklarına devam eden 29 yaşındaki yıldız isim, 2021 Avustralya Açık ile birlikte hem hedeflerini gerçekleştirebilmek hem de kariyeri için önemli bir kararı vermek için yola çıkıyor.

Tenis
Thiem'in Melbourne'deki gayesi şampiyonluk
10 DAKIKA ÖNCE

Fotoğrafçı Jackson Wade ile uzun bir süredir ilişkisi olan Konta, tenis kortu dışındaki hayatı için oldukça heyecanlı olduğunu belirtiyor.

https://i.eurosport.com/2019/09/03/2669372.jpg

“Oynamak için kesinlikle motive olmuş durumdayım ve performans göstermek için heyecanlıyım. Ancak hayatın bana neler getireceğine karşı tamamen açığım. Gelecek sezona hazırlanıyorum ve bundan sonraki sezonda da kendi oynuyor olarak görüyorum. Daha sonrası için vücudumu, kalbimi ve ruhumu dinleyip nerede olduğuma bakacağım.”

Tenis kortu dışındaki hayatı için henüz net bir karar veremediğini ifade eden Jo Konta, “Çocuk sahibi olmayı tabii ki de istiyorum. Bu, benim ne kadar çok oynayacağımı etkileyen bir faktör olacak. 2021’i dört gözle bekliyorum, 2022 için umut doluyum ama sonrasına bakacağız. Bir anne olarak tenis oynamaya devam edecekmiş gibi görmüyorum kendimi. Aile kurmak istiyorum.” dedi.

2021 yılı takvimi için oldukça hazırlıklı olan Konta, yaz ayında yapılacak Tokya Olimpiyatları’nda yer almak istediğini de ekledi.

Tenis
Iga Swiatek, beklentilere cevap vermeye hazır
DÜN - 18:52
Tenis
Rafael Nadal'dan karantina koşulları yorumu
DÜN - 09:02