Sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık çeyrek finalinde Rafael Nadal’a karşı tarihi bir geri dönüş yaparak mücadeleyi 3-2 kazanan Stefanos Tsitsipas, yarı finalde Daniil Medvedev’e 3-0 mağlup olarak turnuvaya veda etmişti.
Şu anda Rotterdam Açık’ta mücadele eden Stefanos Tsitsipas, bu yıl kardeşiyle birlikte daha fazla çiftler maçına çıkmak istediğini söyledi. Tsitsipas kardeşler, Wild Card ile katıldıkları Rotterdam Açık'ta Sander Gille - Joran Vliegen'e karşı oynadıkları ilk maçı 6-3 ve 6-2'lik setlerle kazanmayı başardı.
Üst seviyede bulunan tenisçilerin çoğu düzenli olarak çiftler kategorisinde yer almasa da Stefanos, dünyada 967. sırada bulunan kardeşi Petros ile birlikte oynama arzusunu dile getirdi.
Tenis
AB, Çin Hükümetini Kanıt Göstermeye Çağırdı
14 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/03/02/3004398.jpg
Rotterdam Açık’ta Egor Gerasimov’u mağlup ettiği maçın ardından konuşan Yunan tenisçi: "En canlı ve dinamik bir şekilde yeni sezona başlamak istedim. Kardeşimle birlikte çiftler kategorisinde olabildiğince çok oynamak istiyorum. Bu benim hayalimdi ancak bunu pek gerçekleştiremedim. Grand Slam’de yaptığımız gibi, onunla 250-500 karşılaşmada birlikte oynama fırsatını değerlendirmek istiyorum. Onunla aynı kortu paylaşmak, Avustralya’daki en güzel anımdı." ifadelerini kullandı.
"Öncelikle tek erkekler kategorisindeki kariyerime odaklanmak istiyorum. Ama aynı zamanda kardeşime ve onun performansına da yardımcı olmak istiyorum. Bunu sadece kardeşim için yapardım, başka kimse için değil. Yalnızca onunla takım kurmak istiyorum. Başka kimseyle oynamayı planlamıyorum."
Avustralya Açık ile ilgili de konuşan Stefanos Tsitsipas: "Avustralya Açık’ta gerçekten bir hedefim yoktu. Diğer 127 oyuncu gibi ben de turnuvayı kazanmak istedim. Ancak, adım adım ilerlediğim bir yolculuğa çıkıyordum. Kazandığım her maç daha iyi hissetmemi sağladı. Yarı finalde oynamak harikaydı ama bazı şeylerin kilidini açmaya ve Grand Slam finaline kalmak için gerekli adımı atmaya ihtiyacım var." dedi.
2019 Avustralya Açık ve geçen yılki Roland Garros’un ardından üçüncü kez bir Grand Slam’de yarı final oynama başarısı gösteren Stefanos Tsitsipas artık daha fazla tecrübe kazandığının da altını çizdi.
Tenis
Federer Gerçeklerle Yüzleşmek Zorunda Kalacak
26/11/2021 - 21:13
Tenis
“Ocak Ayına Kadar Oyuncuların %95'inin Aşılanmasını Bekliyoruz”
25/11/2021 - 21:02