37 yaşındaki Sam Stosur, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2022'de çiftlerde oynamaya devam etmesine rağmen, gelecek ayki Avustralya Açık'ta tekler kariyerine nokta koyacağını açıkladı.
Avustralyalı oyuncu, 2006 ve 2010 yıllarında iki kez teklerde dördüncü tura çıktığı Melbourne Park'ta oynamak için özel davet aldı. Stosur, bu davet için turnuva organizatörlerine teşekkür etti.
Eski bir ABD Açık şampiyonu olan Stosur, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Ailem, arkadaşlarım ve benim yanımda olan Avustralyalı hayranlarımın önünde kariyerimi bitirebilmek benim için gerçekten çok şey ifade ediyor" dedi.
Australian Open
Barty - Pegula - Australian Open
4 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2011/09/12/758629.jpg
"Eminim karışık duygular içinde olacağım ama her zaman Avustralya'da oynayarak bitireceğimi düşündüm. Başka türlü bir son istemezdim. Ancak yılın geri kalanını çiftlerde oynamayı planlıyorum."
Tennis Australia yaptığı açıklamada, bunun Stosur'un toplamda 69. Grand Slam tekler maçına çıktığını söyledi- Bu sayı Avustralyalı bir oyuncu için rekorken, tarihte de en fazla Grand Slam maçına çıkan altıncı tenisçi olmasını sağladı.
Stosur, 2011'de ABD Açık finalinde Serena Williams'ı yendi ve ondan bir yıl önce Fransa Açık'ta ikinci oldu.
Stosur, çiftlerde daha büyük bir başarı elde etti, çift bayanlarda dört Grand Slam ve karışık çiftlerde üç Grand Slam kazandı. En son çiftler tacı, bu yılın başlarında Çinli Zhang Shuai ile ortak olan Flushing Meadows'da geldi.
Australian Open
Okutoyi - Larke - Australian Open
4 SAAT ÖNCE
Australian Open
Avustralya Açık | Gün #8
5 SAAT ÖNCE