Turda daha önce tenisin büyük üçlüsü Roger Federer, Novak Djokovic ve Rafael Nadal'ı mağlup edememiş olan Evans, son olarak 2017'de toprak kortta maç kazanmıştı.
Roland Garros'ta 14. şampiyonluğu için korta çıkacak olan Rafael Nadal, Dan Evans'ı şu sözlerle tebrik etti.
"Kariyerinin en büyük zaferi, bu nedenle onu tebrik ederim. Söyleyebileceğim tek şey bu."
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
DÜN - 07:10
"Kendi maçıma hazırlandığım için yalnızca bir iki puanı izleyebildim ama iyi oynuyor gibi gözüküyordu. Gördüğüm puanlarda, sağlam duruyordu, kaçırmıyordu ve kendi maçını oynuyordu. Bu yüzden tebrikler onun için."
https://i.eurosport.com/2021/04/14/3114564.jpg
Dünya bir numarası Novak Djokovic'se bu şok yenilgiyi "hatırlayabildiğim kadarıyla kariyerimin en kötülerinden bir tanesi" olarak nitelendirdi ve Roland Garros hazırlıklarının sekteğe uğradığını söyledi.
"Bunun hakkında konuşmak istemiyorum. Kortta çok daha iyi olmalıydım ve olabilmeliydim. Berbat bir performans. Bu maçtan iyi hiçbir şey çıkaramam."
"Bu kabul etmeniz gereken bir şey. Yani, ilerlemek zorundasınız sanırım. Bu ilk veya son mağlubiyet değil anvak turnuvadan böyle elenmek acı bir his bırakıyor."
"Bu muhtemelen son yıllarda benim için en kötü maçlardan ve en kötü performanslarımdan bir tanesiydi hatırlayabildiğim kadarıyla."
Evans'ın kendi oyununu devre dışı bıraktığını söyleyen Djokovic, hayal kırıklığına uğradığını ve yeni başlayan toprak sezonu için gelecekteki turnuvalara odaklanacağını ekledi.
https://i.eurosport.com/2021/04/15/3114906.jpg
Evans, daha sonra yaptığı açıklamada Novak Djokovic'in maça biraz daha geç başlamak istemesi sebeiyle "ekstra ateşlendiğini" ifade etti.
Amazon Prime Video'ya konuşan Evans, "Maç başında beni soyunma odasında bekletti. Bu biraz sinir bozucuydu. Buradan itibaren gitmeye hazırdım, beni ekstra ateşledi."
"Bana bazı ucuz vuruşlar bıraktı ki normalde bunları hiç yapmaz, bu sebeple bugün biraz şanslıydım. Ama gerçekten üst tura çıktığım için çok mutluyum."
"Fileye yaklaşmak zorluydu. Bazen çok koşuyorum gibi hisettim ama bu bazı maçlarda ödemeniz gereken bir bedel."
https://i.eurosport.com/2021/04/15/3114961.jpg
Son 16 turunda Grigor Dimitrov'u 6-1'lik setlerle geçen Rafael Nadal çeyrek finalde Andrey Rublev'le, Dan Evans'sa David Goffin'le karşılaşacak.
Tenis
Osaka'dan Erken Veda
02/05/2021 - 12:48
Tenis
Roger Federer, henüz tamamen hazır değil
28/04/2021 - 17:57