Son dönemin yükselen yıldızlarından olan Jannik Sinner, bu yıl iki ATP zaferi kazanarak 2006’da bunu başaran Novak Djokovic’ten beri aynı başarıyı gösteren en genç tenisçi oldu.
İtalyan tenisçi, geçtiğimiz hafta sonu çıktığı Miami Açık finalinde Hubert Hurkacz karşısında korttan yenilgiyle ayrılsa da sıralamada 23. basamağa yükselerek kariyerinin en iyi derecesini elde etti.
Final maçıyla ilgili konuşan Sinner: "19 yaşındayken final oynamak tabii ki zor, kazanmak istedim. Maçın başından ya da önceki günden itibaren biraz gergindim ama bu normal çünkü gerçekten kazanmak istiyorsun. Benim günüm değildi. Güzel bir hafta oldu ama tabii ki finale kalmak için değil, turnuvalar kazanmak için buradayım. Çalışmaya geri dönecek ve toprak kortta neler yapabileceğimi göreceğiz." ifadelerini kullandı.
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Djokovic (SRB) ile Struff (GER) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
8 SAAT ÖNCE
"Burada gösterdiğim şey, son turnuvamdan bu yana geliştiğim. Açıkçası biraz güven kazandığınızda daha kolay olur ancak özellikle büyük turnuvalarda sonuna kadar gitmek için daha çok çalışmanız gerekir."
https://i.eurosport.com/2021/03/31/3021254.jpg
"Gelişme, benim için en önemli şey. Ekibimle hala neden kaybettiğimi, ne düşündüklerini, nerede çalışmamız gerektiğini konuşmalıyım. Sonrasında oyunumun hangi bölümünü geliştirmem gerektiğine karar vereceğiz."
"Çalışmaya geri dönme zamanı, toprak kort sezonu başladı. Bu nedenle zaman kaybetmek istemiyorum. Pek çok şey öğrenebileceğimi düşünüyorum. Zaten önümüzdeki hafta başka bir turnuva var."
Babası aşçı, annesi ise aynı restoranda garson olan Sinner, korttaki ve kort dışındaki sakin tavrının ailesinden kaynaklı olduğunu belirterek şunları söyledi: "Her gün sade bir işte çalışıyorlar ve çok çalışmanın ne demek olduğunu biliyorlar. Bana böyle bir zihniyet aşıladılar. Her gün elimden gelenin en iyisini yapmayı ve işimi yaparken enerjimi kaybetmemeyi öğrettiler."
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Davidovich Fokina (ESP) ile Millman (AUS) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
9 SAAT ÖNCE
Tokyo 2020 erkekler
Tokyo 2020 - Medvedev (ROC) ile Nagal (IND) - Tenis – Olimpiyatların Önemli Anları
9 SAAT ÖNCE