Tenis

LTA’den dev yardım

Share this with
Copy
Share this article

LTA president Martin Corrie has temporarily “stepped aside” (Dominic Lipinski/PA)

Image credit: PA Sport

ByEurosport Türkiye
05/04/2020 at 07:15

İngiltere Tenis Federasyonu (LTA), Wimbledon’ın iptal edilmesinin ardından tenis kortlarında çalışanlara, antrenörlere ve oyunculara yardım paketi hazırladı.

İskoçya ve Galler Tenis Federasyonları’yle birlikte görüşen İngiltere Tenis Federasyonu; teklerde 101 ile 750. ve çiftlerde 101 ile 250. sıralar arasında bulunan İngiliz oyunculara, Wimbledon’da görevli olması planlanan çalışanlara, İngiliz eğitmenlere ve resmî tenis merkezlerine yardım etmek için 20 milyon Sterlin değerinde fon hazırladı.

Kurulun İcra başkanı Scott Lloyd konuya dair şu ifadeleri kullandı: “Şu dönemler önceliğimiz tabii ki insan sağlığı ve koronavirüsün yok olması. Fakat bu dönem, yalnızca koronavirüs aracılığıyla değil farklı şekillerde de insanların hayatlarını zora sokabiliyor. Britanya olarak biz, kendi tenisimizi korumak adına bir yardım paketi hazırladık.”

Tenis

17’lik Rafa’dan 34’lük Rafa’ya yolculuk

BIR SAAT SONRA

“Bildiğiniz gibi Wimbledon, birkaç gün önce iptal edildi. Bu durumdan onlarca görevli, sporcu ve antrenör olumsuz etkilenecek. Çünkü bütün bir aylık gelirini bu gibi organizasyonlara bağlayan insanlar var. Hükümet paketinin getirdiği destek ve federasyonlar olarak bizler, üzerimize düşen maddi yardımı yapacağız. Hem şu anki oyuncularımız, antrenörlerimizi ve çalışanlarımızı korumak hem de geleceğin tenis yıldızlarını yetiştirmeye devam etmek için bunu yapıyoruz.”

Tenis

"Daha iyi ve daha modern kortlara sahibiz"

31/05/2020 AT 11:12
Tenis

Andy Murray’nin dönüş tarihi belli oldu!

30/05/2020 AT 11:16
Related Topics
Tenis
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Tenis

17’lik Rafa’dan 34’lük Rafa’ya yolculuk

BIR SAAT SONRA

Latest Videos

Tenis

2020 Madrid Açık | CANLI YAYIN

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more