Marsilya'da düzenlenen ATP 250 turnuvasının finalinde Pierre-Hugues Herbert'i 6-4, 6-7 ve 6-4'lük setlerle mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Daniil Medvedev, Rafael Nadal'ı geride bırakarak ATP Dünya Sıralaması'nda ikinci basamağa yükseldi. Andy Murray, Novak Djokovic, Roger Federer ve Rafael Nadal dışında son olarak 2005 senesinde Lleyton Hewitt sıralamada ikinci basamakta yer almıştı.
Tur seviyesinde 10. şampiyonluğunu elde eden Medvedev, final sonrası yaptığı açıklamada mutluluğunu gizlemedi.
"Ne olursa olsun Pazartesi günü iki numaraya yükseleceğimi biliyordum. Ancak sıralamada harika bir şeye imza attıktan sonra yükselmek her zaman daha iyi. Burada kazanarak elde ettiğim puanla ikinci olmadığımı biliyorum. Ancak öz saygı için ikinci olmadan önce turnuva kazanmış olmak harika."
Tenis
"Aşılanmak için zorlayamazsınız"
DÜN - 14:49
"10. şampiyonluk için çok mutluyum. İki haneli sayılara ulaştım ki bu da çocukken hayalini kurduğum bir şeydi. Şimdiden harika bir sayı olsa da daha çok çalışıp daha çok kazanmaya çalışacağım."
https://i.eurosport.com/2021/03/07/3007397.jpg

“DJOKOVİC, REKORU 400 HAFTAYA ÇIKARABİLECEK DURUMDA”

Final maçı öncesi Djokovic’in elde ettiği rekorla ilgili de konuşan Medvedev: "İlk olarak, bu inanılmaz bir başarı. Sanırım tenis dünyasında her şeyden çok Grand Slam turnuvaları hakkında konuşuyoruz. Ancak bu da küçük bir rekabet ve bunu başardığı için gerçekten mutlu olduğuna eminim. Bu oynayış şekliyle 400 hafta zirvede kalmayı kesinlikle başarabilir." ifadelerini kullandı.
"Bunu yapmasına izin vermemeye çalışacağız. Avustralya Açık finalinde hiçbir şey yapamadım ama spor böyle bir şey. Kimse ona kolayca geçiş izni vermeyecek, onu hak etmesi gerekecek."
Roger Federer’in kortlara dönüşüyle ilgili de görüş belirten Rus tenisçi: "Roger ile oynamayı kesinlikle isterim. Tenis tarihindeki en iyi üç isimden biri ve onunla oynamak her zaman harikadır. Nadal, Federer ve Djokovic’e karşı korta çıkmak özel bir duygu." diye konuştu.
https://i.eurosport.com/2019/03/27/2552969.jpg
Son 68 Grand Slam’in sadece 11’i ‘Büyük Üçlü’ dışındaki isimler tarafından kazanılırken henüz Grand Slam zaferi bulunmayan Medvedev; 2019 Amerika Açık finalinde Nadal’a, geçtiğimiz ay gerçekleşen Avustralya Açık finalinde ise Djokovic’e kaybetmişti.
"Her zaman söylediğim gibi, ‘Büyük Üçlü’ gerçekten inanılmaz. Elde ettikleri rekorlar muhtemelen 100 yıl içinde kırılmayacak. Sporda bu tarz bir şey görmeniz çok nadirdir. Bu çağdaki diğer oyuncuların yeterince iyi olmadıklarını söyleyebileceğinizi sanmıyorum. Sadece, bu üç isim de mükemmeldi ve diğerlerinin utanacağı hiçbir şey yok."
Tenis
"Devam etmekte zorlandım"
08/05/2021 - 09:53
Tenis
Nadal ve Osaka Laureus'ta onurlandırıldı
07/05/2021 - 07:10